r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Mozilla i Firefox notują wzrost popularności

Strona główna Aktualności

O autorze

Alternatywne wobec produktu Microsoftu przeglądarki internetowe - Mozilla i Firefox - w październiku znów zanotowały wzrost popularności.

Jak wynika z najnowszych badań, Mozilli i Firerfoxa używało w październiku 6% amerykańskich internautów. Oznacza to regularny wzrost popularności tych przeglądarek - ich udział w rynku we wrześniu wynosił 5,2%, a w czerwcu 3,5%. Oczywiście rynek przeglądarek wciąż jest zdominowany przez Explorera, którego udział w ubiegłym miesiącu wyniósł 92,9% (w czerwcu było to 95,5%). Oprócz Mozilli i Firefoxa zauważalne są też Opera i przeglądarka Apple - Safari, które łącznie kontrolują jednak zaledwie 1% rynku.

Analitycy podkreślają, że trudno jest prognozować dalszy rozwój sytuacji - stopniowy wzrost popularności alternatywnych przeglądarek internetowych jest wprawdzie coraz silniejszym trendem, ale może też ulec zahamowaniu. Z Mozilli, Firefoxa i innych "alternatyw" wciąż nie korzystają bowiem przeciętni internauci, lecz głównie osoby technologicznie świadome, które porzucając Explorera liczą m.in. na wzrost poziomu bezpieczeństwa swoich systemów.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.