r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Mozilla i Opera wydają aktualizacje bezpieczeństwa

Strona główna Aktualności

Twórcy przeglądarek Opera i Firefox, a także klienta pocztowego Thunderbird, wydali aktualizacje swoich programów. Są one częściowo związane z niedawnym fałszerstwem certyfikatu SSL dla stron Google.

Fundacja Mozilla wydała Firefoksa 6.0.1 i 3.6.21 dla systemów Windows, Mac OS X, a także Linux. Pod względem bezpieczeństwa zaktualizowano również SeaMonkey i klienta poczty Thunderbird do wersji 6.0.1. Mozilla udostępniła nowe wydanie programu dla systemów Windows, Mac i Linux. Z kolei aktualizacja bezpieczeństwa w najnowszej Operze 11.51 (Windows, Mac i Linux) nie jest bezpośrednio związana z atakami. Pojawiły się natomiast drobne nowości. Zespół Opera Software wprowadził dodatkowo obsługę trybu pełnoekranowego dla OS X Lion, która już wcześniej pojawiła się w wersji RC przeglądarki. W ten sposób dostosowano zachowanie Opery do pracy z najnowszą wersją systemu firmy Apple. Nad podobnym rozwiązaniem pracuje cały czas Google.

Aktualizacja Firefoksa i Thunderbirda związana jest z poniedziałkowym atakiem cyberprzestępców. Wykorzystując infrastrukturę firmy DigiNotar stworzyli oni własny, prawidłowy certyfikat dla domen Google. Sfałszowany certyfikat miał być najprawdopodobniej wykorzystany do ataków i przechwytywania danych. Natychmiast po wykryciu sprawy Mozilla poinformowała o rychłej aktualizacji swoich produktów. Natomiast norweska firma, wydając Operę 11.51, informuje poza tym, że niedługo powinny pojawić się wersje testowe Opery 12.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.