Mozilla kupiła Pocket. Połączył ich Firefox i wspólna wizja

Mozilla kupiła Pocket. Połączył ich Firefox i wspólna wizja

Mozilla kupiła Pocket. Połączył ich Firefox i wspólna wizja
28.02.2017 00:56, aktualizacja: 28.02.2017 17:13

Po kilku miesiącach wspólnej pracy Mozilla kupiła deweloperów Pocketa – popularnej i cenionej usługi do zapisywania sobie odnośników do stron, filmów, blogów i artykułów „na później”. Usługa ma też dobry systemem polecania nowych treści, bazujący nie na widzimisię kuratora, ale na tym, co zapisały sobie inne osoby, bez wmuszania konkretnych opinii i faworyzowania lepiej płacących dostawców.

Przejęcie firmy Read It Later jest częścią większego planu, którym Mozilla chce utrzymywać Internet otwarty, dostępny dla wszystkich i „zdrowy”. Sądząc po zakupie Pocketa zadba też o naszą wygodę, bo usłudze nie można zarzucić, ze jest niepraktyczna. Możliwość zapisania sobie różnych tekstów do czytania później na innym urządzeniu i w wygodnej aplikacji to ogromne ułatwienie. Pocket da też możliwość znajdowania nowych interesujących treści na podstawie tego, co czytają osoby o podobnym guście, a przy tym nie ogranicza użytkownika do jednego tylko zbioru źródeł informacji. Jego działanie jest zgodne z filozofią Mozilli - łączy dobrze podane treści i swobodę czytania, niezależnie od platformy. W oczach Mozilli Pocket jest narzędziem do walki z centralnym zarządzaniem tym, co dociera do użytkownika i złotymi klatkami, w których próbuje się nas zamknąć.

Z biznesowego punktu widzenia Pocket pójdzie tam, gdzie Firefox nie zawsze jest mile widziany – powiększy widoczności Mozilli na urządzeniach mobilnych. Wraz z Pocketem Mozilla zyskała dostęp do potężnego systemu polecania treści na podstawie preferencji użytkowników, 10 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie, aplikacje i rozszerzenia do przeglądarek. W ostatnich miesiącach trwały prace nad integracją Pocketa z Firefoksem, co zbliżyło firmy, przekonało o wspólnej wizji Internetu i w końcu doprowadziło do przejęcia.

Pocket dołączy do portfolia produktów Mozilli i rozpocznie nową linię. Będzie promowany jako narzędzie do odkrywania wysokiej jakości, dobrze podanych treści i dające łatwy dostęp do nich, zawsze i wszędzie. Ważną rolę odgrywa niezależność od platformy, zarówno po stronie odbiorcy, jak i dostawców treści. Programiści tworzący Pocketa dołączą też do inicjatywy Context Graph, a kod aplikacji zostanie otwarty.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)