r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Mozilla nie będzie łatać dziur w 10 dni

Strona główna Aktualności

Mozilla wycofała się ze stwierdzenia jakoby była w stanie załatać dowolną dziurę w ciągu 10 dni.

Podczas konferencji Black Hat w Las Vegas miała miejsce piżamowa impreza podczas której specjalista od bezpieczeństwa Robert Hansen rozmawiał z grupą osób z Mozilli odpowiedzialnych za jakość i bezpieczeństwo kodu. W pewnym momencie padło stwierdzenie, że jakkolwiek pomoc ze strony społeczności jest potrzebna, to gdy już Mozilla zajmie się daną dziurą w bezpieczeństwie, wydane łatki będzie tylko kwestią dni. Powiedziano nawet, że Mozilla jest w stanie załatać dowolną lukę w 10 dni. Na potwierdzenie tych słów Mike Shaver wyciągnął swoją wizytówkę i napisał na niej Dziesięć p.......... dni. Był przy tym całkiem poważny i nie miał nic przeciwko publikacji wizytówki.

W następstwie tego wydarzenia Window Snyder oświadczyła na blogu, że wydawanie poprawek w ciągu 10 dni nie jest polityką Mozilli. Podkreśliła, że bezpieczeństwo nie jest zabawą i nie ma sensu tworzyć wyzwań lub ultimatów. Napisała też, że Shaverowi chodziło o to, że po wydaniu niedawnej poprawki w 10 dni nie było potrzeby wcześniejszego upubliczniania szczegółów na temat luki.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.