reklama

Mozilla planuje Firefoksa 3.6

Strona główna Aktualności

O autorze

Firefox 3.5 nie jest jeszcze gotowy, ale Mozilla już przedstawiła swoje plany dotyczące wersji 3.6. Widać z nich, że zmiany w niej mają być mniej techniczne a bardziej dotyczyć wrażeń użytkownika.

Wersja ta nosi nazwę kodową Namoroka i jest planowana na rok 2010. Mozilla nadal będzie się w niej skupiać na szybkości działania przeglądarki. Ma być poprawiona szybkość uruchamiania oraz responsywność. Łatwiejsze będzie dostosowywanie przeglądarki do własnych potrzeb. Pojawią się nowe style oraz pluginy, których instalacja nie będzie wymagała restartu przeglądarki. Prawdopodobnie będzie to oparte o projekt Personas, w ramach którego opracowano skórki. Wygląd przeglądarki będzie się też automatycznie dostosowywać do użytkownika na podstawie historii jego aktywności.

Ponadto pojawi się nawigacja zorientowana zadaniowo. W jej ramach użytkownik będzie mógł grupować i zapisywać karty a także wydawać komendy tekstowe.

Mozilla chce też zatrzeć różnice pomiędzy aplikacjami desktopowymi a webowymi. Ma to zostaś osiągnięte przez ściślejszą integrację z aplikacjami typu Prism.
Ulepszone ma zostać także wysyłanie plików oraz edycja treści z poziomu przeglądarki, np. obróbka zdjęć.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić