reklama

Mozilla rozważa zakończenie wsparcia starszych wersji Windows

Strona główna Aktualności

O autorze

Członkowie zarządu Mozilli oraz programiści rozpoczęli dyskusję na temat zaprzestania wspierania starszych wersji Windows w przeglądarce Firefox 3.6.

Michael Conner, inżynier systemowy, zaproponował, aby najniższą wspieraną przez silnik Gecko 1.9.2 wersją Windows był XP SP3. Wskazał na fakt, że wsparcie dla SP2 kończy się w lipcu 2010 roku. Podstawowe wsparcie dla Windows XP jako takiego zakończyło się przedwczoraj. Mike Beltzner, kierujący rozwojem Firefoksa napisał jednak, że jest wciąż wielu użytkowników Windows XP, którzy nie zdecydowali się na aktualizację. Według niego uniemożliwienie im korzystania z Firefoksa przyniesie więcej złego niż dobrego. Programista Rob Arnold pisze z kolei, że zaprzestanie wsparcia Windows 2000 i XP jest dobrym pomysłem ze względu na wiele nowych funkcji jakie deweloperom oferuje Vista. Według niego z chwilą gdy dużo użytkowników zacznie migrować z XP na Windows 7 będzie można usunąć 2000 i XP z listy systemów obsługiwanych przez Firefoksa.

Dyskusja ciągle trwa, można ją obserwować i zabierać głos.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić