r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Mozilla uruchamia własną wersję Chrome Web Store

Strona główna Aktualności

Mozilla uruchomiła pierwszą stabilną wersję platformy Web Apps Project, odpowiednika Chrome Web Store. Na razie dostępny jest on tylko dla deweloperów tworzących aplikacje dla przeglądarek.

Mozilla planowała uruchomić własny sklep z aplikacjami już od października ubiegłego roku. Był on przygotowywany w ramach Mozilla Labs z myślą o dostarczeniu aplikacji opartych o takie technologie jak HTML, CSS i JavaScript. Jednak w odróżnieniu od Chrome Web Store, założeniem platformy Mozilli jest oferowane aplikacji, które można uruchamiać z poziomu wielu przeglądarek, różnych systemów operacyjnych i urządzeń. Na razie udostępniono kilka przykładowych programów, które można testować z poziomu Firefoksa i Chromepo pobraniu odpowiednich dodatków dla tych przeglądarek. Mozilla udostępniła również krótki klip prezentujący ideę Web Apps Project.

Ostatnimi czasy obserwujemy wyraźny wzrost liczby sklepów z aplikacjami i rozszerzeniami dla przeglądarek. Już nie tylko Chrome i Firefox, ale również Opera czy Safari oferują dodatki swoim użytkownikom. Przeglądarki powoli stają się nie tylko programami do surfowania w Sieci, ale także platformami dla gier, oferują dostęp do różnorakich narzędzi ułatwiających pracę.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.