Mozilla uruchamia własną wersję Chrome Web Store

Strona główna Aktualności

O autorze

Mozilla uruchomiła pierwszą stabilną wersję platformy Web Apps Project, odpowiednika Chrome Web Store. Na razie dostępny jest on tylko dla deweloperów tworzących aplikacje dla przeglądarek.

Mozilla planowała uruchomić własny sklep z aplikacjami już od października ubiegłego roku. Był on przygotowywany w ramach Mozilla Labs z myślą o dostarczeniu aplikacji opartych o takie technologie jak HTML, CSS i JavaScript. Jednak w odróżnieniu od Chrome Web Store, założeniem platformy Mozilli jest oferowane aplikacji, które można uruchamiać z poziomu wielu przeglądarek, różnych systemów operacyjnych i urządzeń. Na razie udostępniono kilka przykładowych programów, które można testować z poziomu Firefoksa i Chromepo pobraniu odpowiednich dodatków dla tych przeglądarek. Mozilla udostępniła również krótki klip prezentujący ideę Web Apps Project.

Ostatnimi czasy obserwujemy wyraźny wzrost liczby sklepów z aplikacjami i rozszerzeniami dla przeglądarek. Już nie tylko Chrome i Firefox, ale również Opera czy Safari oferują dodatki swoim użytkownikom. Przeglądarki powoli stają się nie tylko programami do surfowania w Sieci, ale także platformami dla gier, oferują dostęp do różnorakich narzędzi ułatwiających pracę.

© dobreprogramy

Komentarze