reklama

Mozilla wydaje Firefox 3.6 Alpha

Strona główna Aktualności

O autorze

Mozilla wydała pierwszą wersję alfa przeglądarki Firefox 3.6. Jak zapowiada fundacja, program zostanie sfinalizowany w ciągu kilku najbliższych miesięcy - szybciej, niż odbywało się to w przypadku poprzednich wersji aplikacji.

Jak powiedział Chris Blizzard, główny ewangelista Mozilli, inaczej niż w przypadku poprzednich wersji programu na wydanie kolejnej oficjalnej wersji nie trzeba będzie czekać aż rok, lecz jedynie kilka miesięcy. W programie Firefox 3.6, kodowo oznaczonym nazwą "Namoroka", ma zostać wprowadzonych szereg udoskonaleń. Mowa tu o bardziej wydajnym silniku TraceMonkey odpowiedzialnym za JavaScript, szybszym renderowaniu stron i obsłudze nowych funkcji CSS pozwalających sprawować lepszą kontrolę nad wyglądem witryny. Myślą przewodnią dla programistów Mozilli ma być jednak, jak nietrudno się domyślić, poprawa ogólnej wydajności przeglądarki.

Skierowaną do deweloperów, testową wersję Firefoksa 3.6 można pobrać z witryny Mozilla Developer Center. Przypominamy, że wersja ta może być niestabilna i powodować problemy.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić