Mozilla wydaje trzecią betę mobilnego liska

Strona główna Aktualności

O autorze

Przeglądarka Fennec doczekała się właśnie wydania trzeciej wersji beta. Wśród nowości wprowadzonych do mobilnego liska warto wymienić zmiany w interfejsie użytkownika, sprawniejsze działanie funkcji powiększania fragmentów stron czy też szereg zmian mających ułatwić ich przewijanie na małych ekranach telefonów komórkowych.

Ponadto twórcy liczą, że uda im się zachęcić deweloperów tworzących wtyczki dla Firefoxa do przenoszenia ich do mobilnej wersji przeglądarki a także do opracowywania nowych dodatków przydatnych w telefonach komórkowych. Trzecia beta Fennec ma także stać się dla Mozilli cennym źródłem informacji i komentarzy od twórców, społeczności i tłumaczy, co pozwoli jej lepiej przygotować się do wydania finalnej wersji programu.

Fennec jest dostępny w wersjach poglądowych dla PC pod systemy: Windows, Linux, MacOS X, jak również w wersji na mini-tablet Nokia N810, pracujący pod kontrolą systemu Maemo, który oparty jest na Debianie. Oczywiście docelowo Fennec działać będzie na urządzeniach wyposażonych w systemy Windows Mobile i Symbian.

© dobreprogramy

Komentarze