r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Mozilla zaprezentuje Marketplace, pracuje nad własnym systemem

Strona główna Aktualności

Od dłuższego czasu w Internecie pojawiały się plotki, że Mozilla pracuje nad własnym, webowym systemem operacyjnym. Pogłoski nie tylko zostały potwierdzone, ale poznaliśmy również partnera Mozilli w tym przedsięwzięciu.

Według niemieckiego Financial Times, który powołuje się na dobrze poinformowane źródła, Mozilli pomoże Deutsche Telekom. Dostawca usług telekomunikacyjnych pracuje nad Boot to Gecko od połowy 2011 roku, świadcząc głównie wsparcie deweloperskie. Mozilla i DT zamierzają zbudować otwarty ekosystem, który ma konkurować z zamkniętymi platformami. Boot to Gecko będzie współdzielił kod z Androidem, ale nie będzie z nim kompatybilny. System ma zostać zaprezentowany na tegorocznym Mobile World Congress w Barcelonie, co potwierdził CTO Mozilli, Brendan Eich.

Również na Mobile World Congress zobaczymy sklep z aplikacjami w wykonaniu Mozilli. Platforma dystrybucji programów jest przez Mozillę promowana jako miejsce dla aplikacji stworzonych z wykorzystaniem otwartoźródłowych technologii webowych — HTML5, CSS czy JavaScript. Sklep zostanie otwarty jeszcze w tym roku, ale Mozilla nie podaje dokładnej daty. Wiadomo jednak, że zgłoszenia aplikacji będą przyjmowane zaraz po prezentacji w Barcelonie.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.