Mozilla zbiorczo łata swoje produkty

Strona główna Aktualności

O autorze

Ukazały się nowe wersje flagowych produktów Mozilli - przeglądarka Firefox w wersji 3.0.2 i 2.0.0.17 oraz klient poczty Thunderbird oznaczony tym samym numerem. Nowej wersji doczekał się także projekt SeaMonkey. We wszystkich przypadkach aktualizacja dotyczy głównie poprawek błędów i stabilności.

Pierwszy z krytycznych biuletynów - MFSA 2008-41 opisuje problem z tworzeniem dokumentów nieposiadających obsługi skryptów obiektów, stwarzając ryzyko uruchomienia dowolnego kodu z uprawnieniami przeglądarki. MFSA 2008-42 eliminuje usterkę typu memory corruption, prowadzącą w efekcie do przeprowadzenia ataku, w tym również wykonania kodu. Biuletyny oznaczone średnim wskaźnikiem ważności - MFSA 2008-43 i MFSA 2008-44 - dotyczą kolejno usuwania znaków BOM z kodu Java Script oraz pomijaniem ograniczeń lokalnych plików HTML, a także uzyskaniu dostępu do informacji o systemie przy pomocy zakodowanych ukośników URL w linuksowej edycji Firefoksa. Pomyślna eksploatacja luki umożliwiała napastnikowi przeprowadzenie ataku XSS. Ostatni z advisorów, MSFA 2008-40, związany jest z przesuwaniem zawartości okna.

Najnowsze wersje przeglądarek Firefox ( 2.0.0.17, 3.0.2) i SeaMonkey pobrać można w odpowiednich kategoriach w dziale PROGRAMY -> Internet i Komunikacja. W tym momencie nie ma jeszcze dostępnego zaktualizowanego wydania Thunderbirda.

© dobreprogramy

Komentarze