r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Mozilla zmniejszy zasobożerność Firefoksa

Strona główna Aktualności

Jedną z wad przeglądarki Firefox jest duże zapotrzebowanie na pamięć operacyjną. Choć przy wersji 4 podjęto wysiłki aby temu zaradzić, a w wersji 5 są one kontynuowane, problem nadal istnieje i nie wydaje się prosty do rozwiązania. W związku z tym powołano grupę, która ma zmniejszyć ilość zużywanego przez Firefoksa RAMu.

Przedsięwzięcie otrzymało nazwę MemShrink. W jego ramach część programistów ma zostać skierowana do zajęcia się problemem pamięci. Mają oni spojrzeć na zagadnienie całościowo, przestudiować wykryte błędy oraz przeprowadzić burze mózgów mające zanalizować możliwe sposoby rozwiązania problemu. Zadaniem grupy jest nie tylko odnajdywanie wycieków pamięci - to było robione od dawna, chodzi o ogólne polepszenie zarządzania pamięcią. Problem jest o tyle złożony, że nie wynika tylko z błędnych rozwiązań, jakie zastosowali twórcy Firefoksa ale także z często nieoptymalnie napisanych stron, w tym kodu JavaScript. W ramach MemShrink programiści Firefoksa będą się więc musieli także zastanowić, jak poradzić sobie z błędami webmasterów.

Optymalizacja przeglądarki nie będzie łatwym zadaniem, jej efekty zapewne będą stawać się widoczne stopniowo w kolejnych wydaniach Firefoksa. Wysiłek Mozilli na pewno przyczyni się do zahamowania pojawiających się tendencji spadkowych w popularności przeglądarki.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.