r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Można już pobrać wersję testową Windows 10, zobacz naszą galerię

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Na stronach Microsoftu jest już dostępna wersja testowa najnowszego systemu Windows 10. Każdy zainteresowany może pobrać, a także przetestować Windows Technical Preview aby przekonać się, jakie zmiany szykuje nam korporacja w swoim najnowszym systemie.

Aby pobrać system w wersji Technical Preview, wystarczy wejść na odpowiednią stronę, a następnie kliknąć na link prowadzący do interesującego nas obrazu. Na wspomnianej stronie znajdziemy obrazy ISO do pobrania, a także publiczny klucz produktu wersji testowej niezbędny do instalacji i aktywacji. Aktualnie dostępne do pobrania są wersje: angielska (warianty US i UK), chińska, a także portugalska. Wszystkie zarówno w edycjach 64 jak i 32 bitowych.

Wersja Technical Preview tym razem nie będzie wymagała ponownego instalowania po wydaniu większych aktualizacji. Korporacja przygotowała wersję poglądową w taki sposób, aby zmiany były wprowadzane w ramach cyklicznych aktualizacji dostarczanych poprzez Windows Update. Przypominamy, że jest to wersja testowa, która nie nadaje się do wykorzystania na komputerach produkcyjnych. Z tego względu zalecamy testowanie najnowszego systemu Microsoftu np. na maszynach wirtualnych, lub komputerach, na których nie znajdują się żadne ważne dane.

r   e   k   l   a   m   a

Przypomnijmy, że najnowszy system operacyjny Microsoftu ma przede wszystkim zaoferować możliwość pracy na wielu urządzeniach jednocześnie. Nie tylko komputerach PC, ale również tabletach i smartfonach, a nawet konsolach Xbox. Firma w wydaniu tym zdecydowała się także na powrót do korzeni: przywrócone zostało klasyczne Menu Start, które zostało rozbudowane o interaktywne kafelki znane z Modern. Sam interfejs Modern został odsunięty nieco na boczny tor, bo jego aplikacje będą mogły być uruchamiane tak samo, jak klasyczne programy. W systemie znajdziemy również zunifikowane centrum powiadomień, a także funkcję wirtualnych pulpitów, od lat znaną z innych systemów operacyjnych. W wersji finalnej ma pojawić się również cyfrowa asystentka Cortana.

Poniżej prezentujemy galerę screenów wykonaną na świeżo zainstalowanym systemie Windows 10 Technical Preview. Obecna wersja na pierwszy rzut oka wygląda i zachowuje się niemal identycznie jak Windows 8.1, z tą różnicą, że Microsoft udostępnił nam do przetestowania nowe menu Start oraz funkcję wirtualnych pulpitów i to na tych dwóch elementach warto skupić swoją uwagę.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.