r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Można już testować nowy interfejs Google Docs

Strona główna Aktualności

Google testuje nowy interfejs dla swojego pakietu biurowego online. Dzięki zmianom Google Docs mają wizualnie zbliżyć się do nowej usługi społecznościowej — Google+.

Wraz z wprowadzeniem zamkniętej wersji beta Google+ jego twórcy rozpoczęli prace nad dostosowaniem pozostałych aplikacji webowych do nowej społecznościowej usługi. Google Docs w niedalekiej przyszłości mają zostać zintegrowane z innymi usługami firmy Google tak aby użytkownicy mogli w jak najprostszy sposób korzystać z programów i udostępniać swoje materiały znajomym czy współpracownikom. Na razie Google wprowadza zmiany dotyczące głównie wyglądu swoich aplikacji. Jakiś czas temu takie poprawki w formie testowej pojawiły się w poczcie Gmail. Szerzej na ten temat informowaliśmy na początku lipca. Teraz zaś przyszła pora na odświeżenie wyglądu Google Docs.

Po zmianach w pakiecie biurowym zniknęły kolory w ramach ikon, a także kilka elementów interfejsu, jak chociażby logo Google Docs (w jego miejscu widoczne jest teraz logo Google). Pojawiły się za to nowe paski przewijania, a także menu Collaborate, które ułatwi współtworzenie i dzielenie się projektami. Nowy wygląd Google Docs jest bardziej ascetyczny w porównaniu z poprzednim, co nie wszystkim użytkownikom może przypaść do gustu. Obecnie nowy interfejs możemy przetestować, klikając komendę Try the new look w prawym rogu aplikacji. W ten sam sposób możemy powrócić do klasycznego wyglądu Google Docs.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.