Jak zrobić, żeby YouTube działało w tle bez reklam?

Zapewne wielu z Was zadawało sobie pytanie, jak zrobić, żeby YouTube działało w tle? Najprostszym rozwiązaniem jest alternatywna apka do YouTube o nazwie NewPipe. Jest to apka o otwartym kodzie źródłowym, znajduje się w sklepie Fdroid i jest cały czas rozwijana — czego najlepszym przykładem jest dodanie ostatnio opcji, dzięki której można słuchać muzyki również na platformie SoundCloud. Inną ciekawą funkcją, jaką posiada NewPipe — jest odtwarzanie samej muzyki w tle — bez odtwarzania obrazu co daję oszczędność baterii w smartfonie. NewPipe poza tym posiada również opcję pobierania z YouTube. Aplikacja ogólnie jest bardzo lekka i jest dobrą alternatywą — jak „oficjalny” YouTube wolno wam działa. Aplikację w najnowszej wersji znajdziecie (w tym linku).

NewPipeDla zainteresowanych dodam, że jest również zmodyfikowana wersja oficjalnej aplikacji YouTube, lecz wymaga ona roota najlepiej magisk — zresztą lepszej metody na roota niż magisk nie ma. Jest też metoda zainstalowania tej aplikacji bez roota, ale też trzeba kombinować przez zainstalowanie paczki micro G. :) Oficjalna strona aplikacji: Vanced Youtube RED.

Na końcu chciałbym zaznaczyć, że z tych dwóch apek z powodzeniem korzystam już od kilku lat. Znam też wiele osób, które również z powodzeniem korzystają z przedstawionych tutaj aplikacji. Myślę więc, że i Wam z powodzeniem mogą się przydać — bo przecież „miłośników” YouTube na DobrychProgramach nie brakuję!