Skuteczne blokowanie reklam i antiadblock + polskie filtry (Nano Adblocker i Defender )

Pewnie nie jedna osoba zauważyła, że aktualnie standardowy Adblock bez konfiguracji nie blokuje już reklam tak skutecznie, jak kiedyś. Przed wami Nano Adblocker wraz z rozszerzeniem Nano Defender likwidującym „antiadblocki” :) Nano Adblocker bazuje na popularnym rozszerzeniu Ublock origin, więc nie ma co się martwić o skuteczność blokowania reklam, jest to nic innego jak przystosowany Ublock origin do blokowania "antiadblocków". Dodam, że powyższe rozszerzenia działają na przeglądarkach opartych na Chromium i twórcy tych rozszerzań mówią, że lepiej one radzą sobie na Chromium/Chrome/Vivaldi/Opera niż na innych przeglądarkach w tym i np mobilnym Yandex Browser.

Zacznijmy od konfiguracji Adblocka. Polecam zaznaczyć następujące filtry :

Kolejną ważną sprawą jest dodanie dodatkowych polskich filtrów :)
na początku zacznijmy od filtrów które blokują różnego rodzaju przekręty np. SMS premium.
KAD - stop przekrętom niżej na tej stronie jest również filtr który blokuje natrętne obiekty na polskich stronach.
Kolejnym ważnym filtrem jest Alleblock który blokuje reklamy i skrypty śledzące na :

Allegro,CeneoeBayOLX i Sprzedajemy,

Polecam zajrzeć również na polską stronę CertyficateIT na której znajdują się informacje o rożnych polskich filtrach i nie tylko.

Na końcu wystarczy tylko zainstalować Nano Defender i mamy dużo skuteczniejszego adlblocka niż dotychczas. :) Dodam, że powinno to również dzialać na Yandex Browser na Android. Dodam że ten Adblock zawiera już filtry NoCoin które blokują skrypty kopiące kryptowaluty na stronach :)

Tutaj poradnik jak instaluje się rozszerzenia na Yandex browser na androidzie.
https://www.youtube.com/watch?v=k9t9PRDn5MU

Dzieki temu można mieć również skutecznie blokującą reklamy przeglądarkę na androidzie :) Działą tylko na Yandex Browser :)

Dodam że jak macie problemy na jakieś stronie to najczęściej są za to odpowiedzialne filtry wielofunkcyjne (HOSTS) :) Dlatego warto je odznaczyć wedle potrzeb :) Ale pamiętajcie też że poprzez trzymanie CTRL i klikniecie na wyłącznik Nano Adblock można zrobić tak aby Adblock na danej stronie nie działał :)

Wspomnę jeszcze o innej ciekawej apce na androida działającej bez roota i w dodatku lepiej niż adaway czy dns66 :)
http://blokada.org/

W tej apce można ustawić żeby korzystała z DNS od adguard wtedy również spora część reklam zostanie usunięta w aplikacjach dodatkowo.

A tutaj wszystkie polskie filtry aktualizowane polecam je dodać :)

https://www.certyficate.it/adblock/

Polecam ustawić DNS Quad9 które bardzo dobrze chronią przed malware
QUAD9 DNS

Jak zmienić swój DNS :
Poradnik jak zmienić DNS
Pojawił się już nano adblocker i defender na firefoxa chodź podobno wszystko nie działa jak powinno :)
Nano adblocker i Defender dla firefoxa :)

Aktualizacja 27 lipca 2018:
Ostatnio pojawiło się sporo aktualizacji do nano adblocker i defender i żeby wszystko działało jak należy zalecana jest przeglądarka oparta o najnowszą wersje chromium :)

Pamiętajcie żeby nano adblocker współpracował z nano defender jak trzeba nie mogą być zainstalowane żadne inne rozszerzenia czy programy do blokowania często nawet inne programy ingerujące w stronę powodują problemy.