Jak stracić 150 złotych, czyli Esperanza DT AX2 HD

W supermarketach można kupić wiele "wydajnych" tabletów z 512 MB RAM na czele. Ja postanowiłem skusić się na tablet Esperanza Dream TAB 7' AX2 HD. No cóż, już na samym wstępie, nie będę tego ukrywał - nie kupujcie tej zabawki dla przedszkolaków,

Zacznijmy od początku. Tablet kupiłem na promocji w Carrefourze. Urządzenie zapakowane jest w białe, tekturowe pudełko z obrazkiem przedstawiającym jaki to nasz tablet nie jest super. Możemy dowiedzieć się, że Esperanza dostała medal za jakość roku 2010. Szczerze? Nie wiem za co.

Co warto kupić podczas wyprzedaży na Steamie?

Do 4 stycznia trwa jeszcze wielka świąteczna wyprzedaż na Steam. Warto więc skorzystać ze zniżek, jeśli ktoś ma zamiar kupić wymarzoną grę. Co jednak najbardziej opłaca się kupić pod względem różnicy cen i jakości?

1. Gothic® 3Bezimienny bohater staje się legendą! Myrtana, kraina pogrążona w zamęcie: król Rhobar, najechany przez orków z mrocznych krain północy, wraz z garstką żołnierzy broni dawnej twierdzy, Vengardu. Chaos pogrążył tę krainę. Rebelianci stawiają opór, a asasyni z południa otwarcie kolaborują z orkami.

Montowanie dysków — Raspberry Pi

Ostatnio zarzucaliście mi, że nie powiedziałem jak dokładnie zamontować dyski. No cóż, to prawda. Słabo to wytłumaczyłem. Dobrze, więc przejdźmy do rzeczy.

Zanim zaczniemy robić cokolwiek, należy wyświetlić listę dysków (oczywiście najpierw podłączamy dysk, który chcemy zamontować). A, i jeszcze jedna ważna rzecz! Jeśli korzystacie z kliku dysków, najlepiej kupić zewnętrzny hub USB (aktywny). Unikniecie problemów z niestabilną pracą maliny.Aby wyświetlić listę dysków:

sudo fdisk -l

Xiaomi Mi Band — recenzja

Od jakiegoś czasu używam opaski Xiaomi Mi Band. Produkt przypadł mi do gustu, gdyż kosztuje jedyne 60-70 złotych i może mierzyć kroki, kontrolować sen (jego jakość, długość czy obecną fazę) oraz wysyłać powiadomienia o działaniach w telefonie (SMS, telefon, Facebook czy Messenger). Brzmi pięknie, prawda? Lecz czy tak jest naprawdę? Postanowiłem to sprawdzić.

Opaskę otrzymujemy w skromnym, tekturowym pudełku. W środku znajdziemy jedynie opaskę w kolorze czarnym, rdzeń Mi Band oraz specjalny kabel USB do ładowania naszego urządzenia. Instrukcja też jest, jednak jest napisana... w języku chińskim.

Serwer plików postawiony na Raspberry Pi

No więc, moja propozycja na dziś to serwer plików stworzony na małym komputerku Raspberry Pi. Malinę posiadam od początku marca, więc wpisy na ten temat powinny pojawiać się dosyć często, tym bardziej że dla tego urządzenia znalazłem już wiele zastosowań.

Pierwszym krokiem będzie instalacja pakietów. W konsoli wpisujemy:

sudo apt-get install samba samba-common-bin -y

Podłączamy i montujemy nasz dysk.Teraz zabierzmy się za konfigurację naszego serwera. Aby dostać się do pliku konfiguracyjnego należy wpisać komendę:

Jak wyłączyć logowanie za pomocą hasła w systemie Windows 10

W systemie Windows 10 zalecane jest używanie konta Microsoft do logowania. Jak jednak wyłączyć wymaganie hasła przy uruchamianiu komputera?

Otóż, jest to bardzo proste. Oto czynności, które musimy wykonać.

1. Naciskamy klawisze WIN+R i wpisujemy cmd. Wciskamy przycisk ENTER.

2. Wprowadzamy polecenie netplwiz. Ponownie zatwierdzamy je przyciskiem ENTER.

3. Teraz zaznaczamy lewym przyciskiem myszy naszą nazwę użytkownika i odznaczamy okienko przy pozycji: "Aby używać tego komputera, użytkownik musi wprowadzać nazwę użytkownika i hasło".

4.

Opaska Xiaomi Mi Band - pierwsze wrażenia

No więc, ja jestem MrGrotto. Jestem tu nowy, to jest mój pierwszy wpis.No ale to jest nieważne, przejdźmy do konkretów.

Niedawno otrzymałem małą paczuszkę. W środku znajdował się wynalazek firmy Xiaomi kosztujący zaledwie 65 zł - Mi Band.W opakowaniu znajduje się jedynie opaska, sam rdzeń oraz króciutki kabel USB do ładowania naszego smartbanda.

Moją opaskę połączyłem ze smartfonem Microsoft Lumia 535 DS za pomocą aplikacji Bind Mi Band. Szczerze mówiąc bardzo gorąco ją polecam, dobrze współpracuje z tym modelem.