Jak stracić 150 złotych, czyli Esperanza DT AX2 HD

W supermarketach można kupić wiele "wydajnych" tabletów z 512 MB RAM na czele. Ja postanowiłem skusić się na tablet Esperanza Dream TAB 7' AX2 HD. No cóż, już na samym wstępie, nie będę tego ukrywał - nie kupujcie tej zabawki dla przedszkolaków,

Zacznijmy od początku. Tablet kupiłem na promocji w Carrefourze. Urządzenie zapakowane jest w białe, tekturowe pudełko z obrazkiem przedstawiającym jaki to nasz tablet nie jest super. Możemy dowiedzieć się, że Esperanza dostała medal za jakość roku 2010. Szczerze? Nie wiem za co. Co jest w pudełku? Kompletny zestaw akcesoriów: ładowarka, kabel USB, przejściówka microUSB > USB, oraz oczywiście sam tablet. Produkt wyposażono w złącze jack 3,5 mm oraz port microUSB no i oczywiście slot na karty microSD. Nic ciekawego, nic specjalnego.

Jakość wykonania tylnej obudowy pozytywnie zaskakuje, jest wykonana z solidnego plastiku, który nie porysuje się szybko, jest koloru białego. Gorzej jest, jeśli chodzi o ekran. To istna katorga gorsza od systemu Windows ME. Każde dotknięcie palcem, nawet delikatne, kosztuje nasz tablet nową ryskę na wyświetlaczu. Krótko mówiąc, ekran jest beznadziejny pod każdym względem. Bez lupy możemy zobaczyć pojedyncze piksele.

Teraz szybkość działania. Nie spodziewałem się zbyt wiele po takim tablecie, jednakże to co odczułem po uruchomieniu urządzenia było nie do opisania. TABLET ZACINA SIĘ NAWET PRZY NAJPROSTSZEJ OPERACJI JAK ZMIANA TAPETY, A CO DOPIERO PRZEGLĄDANIU INTERNETU. WYDAJNOŚĆ JEST FATALNA. Przepraszam za używanie CapsLocka, ale musiałem.Spróbujmy teraz oglądnąć film na YouTubie. Nic z tego. Materiały klatkują - są bezużyteczne. A, i jeszcze te genialne aktualizacje Androida, które nie istnieją. Obecnie pracuję, a raczej popełniam samobójstwo na wersji 4.4.2.

Przednia kamerka jest bezużyteczna. Zdjęcia wyglądają jakby były... Z resztą sami wiecie. Z kamerki nie możemy rozpoznać czy na zdjęciu znajduje się nasza twarz czy też może ekran naszego komputera. Mówię poważnie.
Aby pokazać wam, że jakość jest tragiczna łapcie fotkę:

Czas pracy na baterii wynosi około 90 min., więc jest naprawdę świetny... Wróć beznadziejny, i nie starcza na zabranie tabletu w dłuższą podróż autobusem/na uczelnię/do pracy/na działkę.

Wiem, że nie powinienem tak narzekać, bo wiedziałem jak słaby produkt kupuję. No ale wiecie, tym wpisem chciałem przestrzec osoby planujące zakup taniego tableta.

Jeśli to czytasz, wiedz że polecam nie kupować tego ustrojstwa.
MrGrotto, 2016 r.