Mudbox 2017

Strona główna Windows Grafika Modelowanie 3D
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Mudbox to zaawansowana aplikacja do rzeźbienia trójwymiarowych modeli poprzez ręczne deformowanie siatki, a także malowanie ich lub układanie na nich tekstur. Technika ta przypomina formowanie prawdziwego materiału plastycznego i malowanie pędzlem efektów pracy.

Do rzeźbienia można wykorzystać szereg narzędzi, jak wyciąganie, skręcanie, spłaszczenie, odcisk stępla czy wygładzanie, których parametrami można dowolnie sterować. Program również kolekcję bardziej zaawansowanych narzędzi, takich jak asymetryczne odbijanie czy warstwy 3D, ułatwiające modelowanie symetrycznych elementów.

Malowanie modeli w programie pozwala na ręczne nakładanie barw na jego powierzchnię w sposób przypominający malowanie pędzlem. Można także skorzystać z gotowych tekstur, map przemieszczeń i wielu narzędzi do manipulacji kolorem.

Główną jednak zaletą Mudboksa i przewagą nad konkurentami jest niezwykle przyjazny interfejs. Program od początku projektowany był przez specjalistów pracujących nad modelowaniem postaci do filmów i gier (Skymatter). Mudbox wykorzystywany był do modelowania przez Weta Digital, firmę odpowiadającą za efekty do filmu King Kong.

Uwaga!

  1. Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez okres 30 dni.
  2. Pobieranie programu odbywa się za pośrednictwem specjalnego menedżera firmy Autodesk.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
kamil12   2 #7 16.07.2011 17:34

Piszcie, że studenci mogą pobrać program za darmo! Sprawdziłem.

  #6 31.07.2010 22:43

Bardzo dobry program mozna go również znalezc pełną wersję darmową na http://www.*****.pl

  #5 08.04.2008 01:34

Witam
zajmuje sie grafika 3d a dokladnie normalkami . Ten program to rewelka nie jest tak gigantycznie rozbudowany jak zi ale o to co najwazniejsze szybkosc prostote tworzenia a efekty niegorsze niz zi.
Zbrush to maskra jezeli chodzi o obsluge takiego knota to daleko szukac interfejs dla schizofrenikow :/

  #4 07.12.2007 16:53

W morde jeza kopane czy za to sie placi bo jakos mi sie nie wydaje ze wydajac mi sie ze nic mi sie niewydaje wydawajac ze nic mi sie nie wydaje

  #3 03.11.2007 19:38

możliwe :) przyznaje się bez bicia... mój konik to grafika rastrowa :) Najpier widziałem SketchUp'a i powiem, szczerze że jako zupełnemu noobkowi w tego typu programach, przypadł do gustu. Zważywszy na to, co potrafią w nich robić inni byłem naprawdę pod wrażeniem możliwości.
Zwracam w takim układzie honor i sorka za pomyłke ;)

  #2 02.11.2007 20:01

@J3rzU - czyli zupelnie nie rozrozniasz modelowania od rzezbienia... Sketchup to KOMPLETNIE inna bajka.

---------------------

Ten program - niedawno wykupiony przez Autodesk to jedyny na rynku konkurent Zbrusha. Nie jest rownie dobry jak jego konkurent ale zbliza sie wersja 2.0 ktora moze zmienic uklad sil. Na pewno jest duzo bardziej intuicyjny i na prawde mozna z niego wycisnac niesamowite rzeczy. Jak przy kazdej aplikacji 3d - nim sie zrazicie - poczytajcie co nieco materialow na temat tego programu, sprawdzcie kilka tutoriali.
Bez angielskiego ani rusz.

  #1 02.11.2007 17:58

zassamy - zobaczymy... chociaż jak dla mnie i tak darmowym i bardzo dobrym narzędziem jest SketchUp :)