Multi Commander Multi Commander 10.2.0 Build 2745

Strona główna Windows Akcesoria Menedżery plików
Pobierz prog​ram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Multi Commander to rozbudowany menadżer plików. Aplikacja służy do zarządzania danymi zgromadzonymi na dyskach twardych, nośnikach optycznych oraz urządzeniach przenośnych podłączanych przez złącze USB.

Program stanowi idealną alternatywę dla wbudowanego Eksploratora Windows. Charakteryzuje się bogatą funkcjonalnością i dodatkowymi narzędziami do wykonywania wielu innych czynności na komputerze – obsługa serwerów FTP, zarządzanie archiwami (ZIP, RAR, 7Z, TAR), obliczanie i porównywanie sum kontrolnych czy przeglądanie plików o dowolnych rozmiarach (ASCII, Unicode, UTF-8).

Interfejs programu składa się z dwóch identycznych paneli, za pomocą których możemy zarządzać danymi na komputerze. Oprócz tego znajdziemy w nim wygodny i przydatny pasek narzędzi do zarządzania różnymi plikami oraz do błyskawicznego przełączania się pomiędzy partycjami oraz nośnikami danych. Multi Commander oferuje również szybki dostęp do najważniejszych funkcji takich jak: kopiowanie, przenoszenie i usuwanie danych, filtrowanie listy (według typów plików), wyszukiwanie duplikatów czy automatyczne zaznaczanie/odznaczanie wszystkich plików i folderów.

Multi Commander posiada też funkcje służące do obliczania rozmiaru katalogu, przeglądania plików binarnych, heksowych oraz graficznych (JPG, PNG, GIF, BMP, TIFF), a także do szybkiej i bezpieczniej zmiany nazwy wielu plików w tym samym czasie. Nie zabrakło w nim dodatkowych narzędzi do porównywania zawartości plików i katalogów, zaawansowanego wyszukiwania danych na dysku twardym oraz modyfikowania tagów w plikach graficznych i multimedialnych.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

darmowy komercyjnie, dużo funkcji
nieintuicyjny, poplątana konfiguracja, błędy, czasem przerost formy nad treścią
ocena użytkownika
27.07.2018 11:03 • Recenzja do wersji 8.1.0.2452

Program który chciałby zastąpić TotalCommandera ale daleka droga. Samo przekonfigurowanie by zachowywał się dokładnie tak jak TC to męką i szukanie na forum, koniec końców nie działa jakaś rzecz.... U mnie po jakimś czasie od uruchomienia pokazuje zdublowaną zawartość na udziałach sieciowych (technicznie jest jeden plik i folder ale pokazuje podwójnie ... nawet wyjście poziom wyżej pokazuje podwójnie... Brak narzędzia synchronizacji katalogów - jest tylko porównywanie w panelach (powinno być osobne okno). Przemapowany skrót do narzędzia wielokrotnej zmiany nazw na Ctrl+M dalej działa jako ukrywacz paska menu.

Tak samo kiepski i nieintuicyjny jak FreeCommander

całkowicie bezpłatny (również do użytku komercyjnego), stabilny i niezawodny, wiele zaawansowanych funkcji, funkcje sieciowe, stabilna wersja portable
konfiguracja programu mogła by być nieco łatwiejsza, brak integracji z usługami chmurowymi (Gdrive, Dropbox)
ocena użytkownika
25.08.2017 10:11 • Recenzja do wersji 7.5.0.2381

Dla mnie jest to niekwestionowany zwycięzca w kategorii "managery plików typu Norton Commander". Od kilku lat jest to mój podstawowy program do zarządzania plikami na wszystkich komputerach, na których korzystam. Dzięki licencji "Darmowy do użytku: domowego, komercyjnego i rządowego" mogę korzystać z niego w każdej firmie, dla której pracuję, bez żadnych formalności. Pierwszy program, który wrzucam na każdy nowy komputer, którego mam używać.
Przede wszystkim program jest bardzo stabilny i niezawodny, często otrzymuje aktualizacje.
Program jest w bardzo dużym zakresie konfigurowalny, ale konfiguracja nie jest procesem banalnym. Jednak finalnie udaje się przygotować dla siebie program skrojony na miarę.
Nieźle (w przeciwieństwie do innych managerów, z których korzystałem) radzi sobie z funkcjami sieciowymi, co jest dla mnie dosyć istotne, ponieważ korzystam na co dzień z dosyć zaawansowanej sieci w domu i w pracy. Podoba mi się funkcja mapowania dysków.
Bardzo dobrze pracują kompresory (z wtyczkami i bez), można sobie całkowicie przekonfigurować skróty klawiszowe, dobrze działające zakładki... Mógłbym tak wymieniać długo.
Wersja nieinstalacyjna jest tak samo funkcjonalna jak instalacyjna, co pozwala na używanie programu na komputerach, które nie mają pełnego dostępu administracyjnego (służbowych).
Program działa również na starych 32-bitowych laptopach z systemem XP(!).