r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

MultiMan wychodzi z kopalni by zrobić karierę w reklamach

Strona główna AktualnościSPRZĘT

Niewiele osób wie o tym, że w muzeach, na przykład w zabytkowej kopalni soli w Bochni, częścią ekspozycji jest manekin multimedialny — stworzony przez firmę AdVenture Multimedialne Muzea MultiMan. Firma zajmuje się realizacją zaawansowanych multimedialnych ekspozycji w muzeach, od scenariusza, przez scenografię po wdrożenie unikalnych rozwiązań audiowizualnych, ale jej wynalazek może zrobić karierę również poza muzeum…

MultiMan to robot, którego zadaniem jest symulacja ludzkich postaci. Manekin został wyposażony w trójwymiarową twarz, będącą ekranem dla umieszczonego za nią miniaturowego projektora. Na ekran rzucany jest obraz, na przykład nagranie twarzy aktora, dzięki czemu można wykorzystać MultiMana w dowolnej roli. W kopalni manekin wciela się w królów, żupników genueńskich i cystersa, ale jego potencjał jest dużo większy. AdVenture, do której należy spółka zajmująca się ekspozycjami muzealnymi, to w końcu firma specjalizująca się w reklamach, planuje więc na tym polu wykorzystać swojego robota.

Aby wykorzystać MultiMana w reklamie, wystarczy nagrać zachowanie i głos aktora. Robot może je następnie odtwarzać w nieskończoność, dając znajdującym się w pobliżu osobom wrażenie bliskie rozmowy z człowiekiem. Możliwości są nieograniczone — manekin może wcielić się w rolę dowolnej postaci i pracować 24 godziny na dobę. Po zgłoszeniu kilku patentów firma AdVenture planuje rozpocząć eksport. Cena takiego robota to na chwilę obecną około 15 tysięcy złotych.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.