MultiRes 1.58

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Bezpłatny program do łatwej zmiany trybów pracy karty graficznej, produkcji firmy EnTech Taiwan - znanej z doskonałego programu PowerStrip. Przydatny szczególnie w sytuacjach, gdy potrzebujemy często zmieniać odświeżanie karty graficznej i rozdzielczość zarówno jednego jak i kilku monitorów. Wszystkie opcje programu MultiRes dostępne są z ikony programu umieszczonej w zasobniku systemowym (tzw. tray'u) - wybór odpowiedniego trybu możliwy jest jednym kliknięciem myszy. W przeciwieństwie do PowerStrip, program nie umożliwia definiowania własnych trybów graficznych. MultiRes może być także uruchamiany z wiersza poleceń z odpowiednimi opcjami, co pozwala na ustawienie wszystkich trybów automatycznie (także dla wielu monitorów).

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #2 14.01.2007 18:05

Program z cyklu: mały i dobry! Szczególnie przydatny gdy na komputerze pracyje kilka osób i każda z nich w swoim profilu chce miec inną rozdzielczość ekranu. Przykładowo: ja pracuję w rozdzielczości 1280x1024, moja żona 600x800 a syn 1024x768. MultiRES załatwia tą sprawę ale trzeba utworzyć pliki z rozszerzeniem *.bat (ja zastosowałem w nazwie imiona, choć przecież nie ma to znaczenia...), w których zapisujemy np.

multires.exe /1280,1024,32,60 /exit

gdzie:
1280,1024 - to oczywiście rozdzielczość,
32 - jakość kolorów (32 bity),
60 - szybkość odświerzania (60 Hz)

Następnie tworzymy do każdego pliku skrót i umieszczamy każdy z osobna w Autostarcie każdego użytkownika. Jeśli po czasie "znudzą" się nam jakieś ustawienia (startowe) to po prostu klikamy na skrócie (np. asia.bat) prawym klawiszem i wybieramy opcję "edytuj". Po zmianie zapisujemy, zamykamy i już.
Słowem: polecam gorąco. Uzywam go od przeszło pół roku i nie zauważyłem żadnych niekorzystnych wpływów na system.

  #1 11.01.2007 15:35

Dobry programik, obawiałem sie zajętości pamięci ale wychodzi do 500K. Wyugodny, bo czasami zanim się dojdzie do opcji ekranu to trzeba się naklikać...