reklama

Multimedia w Linuksie - to wszystko się da!

Strona główna Aktualności

O autorze

Multimedia w Linuksie to temat, do którego wielu ludzi podchodzi bardzo sceptycznie. Niedoświadczonym lub nieznającym systemu Linux wydaje się, że obok gier to druga pięta achillesowa rozwiązań Open Source. Wsparcie dla sprzętu, dostępność, wydajność i możliwości sterowników dla Linuksa, oprogramowanie do odtwarzania muzyki i filmów czy w końcu narzędzia do tworzenia multimediów - wszystko to wydaje się często palcem po wodzie pisane. Czy tak jest faktycznie?

Przekonajcie się sami - posłuchajcie, co o tym temacie mówią zaawansowani pasjonaci systemu Linux, którzy podczas tegorocznego Software Freedom Day 2007 postanowili podzielić się swoją wiedzą z innymi, mniej doświadczonymi użytkownikami. We współpracy z organizatorami SFD we Wrocławiu nagraliśmy wszystkie sesje, czego efektem jest między innymi ta prezentacja. Zapisy pozostałych sesji (jakich - zobaczcie w agendzie konferencji) będziemy publikować sukcesywnie, tak żeby zapewnić jak najlepsze warunki do słuchania wykładów poprzez multimedia strumieniowe. Przy okazji szczególny ukłon w stronę środowiska Open Source, dla którego przygotowaliśmy plik do pobrania z zapisem sesji w formacie OGG. Możemy też zdradzić, że to dopiero pierwsza z kilku niespodzianek, jakie szykujemy dla Was w najbliższym czasie.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji Multimedia w Linuksie - to wszystko się da!

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić