r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Multimedialny kombajn na parę — Steam to już nie tylko gry, ale też muzyka i filmy

Strona główna AktualnościROZRYWKA

Platforma cyfrowej dystrybucji Steam kojarzona jest przede wszystkim jako sklep z grami (ewentualnie programami) do kupienia i pobrania, ale niebawem się to zmieni. Niedawno przeprojektowana usługa oferuje szybszy oraz wygodniejszy dostęp do tytułów, które mogłyby ewentualnie kogoś zainteresować, a w parze z tym idzie oto uruchomienie opcji Steam Music Player plus przypomnienie o dostępności filmów.

Jeśli ktoś na bieżąco interesuje się ogłoszeniami związanymi z popularnym wytworem firmy Valve, na pewno pamięta pierwsze wzmianki o odtwarzaczu muzyki z początku tego roku. Teraz funkcjonalność tę może sprawdzić każdy. Zaraz po zaktualizowaniu klienta Steam do najnowszej wersji, odtwarzacz pojawi się jako jedna z pozycji w menu Widok, zaś w Bibliotece dojdzie nowa zakładka Muzyka. Sama aplikacja działa w osobnym oknie, dając do odsłuchu wszystkie piosenki, jakie znajdzie w zdefiniowanych uprzednio w opcjach klienta folderach. Można więc bawić się z ulubionymi grami z własnoręcznie dobraną muzyką w tle. Łączy się to od razu z pewną małą promocją.

Wiele ścieżek dźwiękowych z gier sprzedawanych jest w sklepie jako DLC i teraz część z nich pobrać można zupełnie za darmo. Chodzi o najbardziej rozpoznawalne dzieła Valve, Half-Life'y oraz Portale. Posiadając którąś z tych gier na koncie, bezpłatnie uzyskuje się do niej tzw. soundtrack. Wszystkie przy okazji przeceniono o 75%, gdybyśmy wreszcie chcieli uzupełnić kolekcję cyfrowych tytułów o absolutne klasyki. Pojawiły się też nuty z Free To Play, które wcale nie jest grą, ale filmem dokumentalnym poświęconym Dota 2.

r   e   k   l   a   m   a

Może to wiele osób zdziwić, ale filmy przemycono na Steam już kilka miesięcy temu, skupiając się na niezależnych produkcjach powiązanych z tematyką gier (podobnie jak GOG). Jeśli wierzyć nieoficjalnym przeciekom, całkiem niebawem kinomaniacy dostaną znacznie większą kolekcję obrazów do kupienia, a także seriale telewizyjne. Biorąc pod uwagę, że nie ma chyba powodów, dla których system strumieniowania gier nie mógłby zostać także rozciągnięty na filmy właśnie, a też samodzielnemu systemowi SteamOS zwyczajnie przyda się funkcjonalność multimedialna, chyba wiemy, co będzie dalej...

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.