r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

MuseScore 1.13

Strona główna Android Rozrywka i hobby Aplikacje dla muzyków

MuseScore to aplikacja stworzona z myślą o osobach, które pracują z zapisem nutowym. Pozwala odczytywać oraz odsłuchiwać zapisane utwory, dostępne w bazie aplikacji, a także ułatwia niektóre czynności, jak transpozycja czy zmiana tempa.

Galeria programu

Aby móc skorzystać z aplikacji niezbędne jest założenie konta w serwisie MuseScore. Podobnie jak aplikacja, est ono darmowe. Główna część programu przedstawia spis dostępnych partytur i zapisów dla pojedynczych instrumentów i głosów. Domyślnie widoczna jest cała lista, ale możemy je filtrować pod względem użytych instrumentów. W lewym górnym rogu znajduje się menu, z którego poziomu przejrzymy listę naszych zapisów (stworzonych w innych aplikacjach) oraz dodanych do ulubionych nut innych użytkowników.

r   e   k   l   a   m   a

Po wybraniu konkretnej kompozycji ujrzymy jej zapis nutowy. Sami określamy jakie instrumenty będą widoczne, bądź też odtwarzane. Możemy ustalić, aby część pojawiała się tylko jako zapis nutowy, a inne były odtwarzane przez aplikacje, ale bez zbędnego zajmowania miejsca na ekranie. MuseScore pozwala również skorzystać z wbudowanego metronomu z regulacją głośności, zmian tempa oraz transpozycji.

Jeżeli chcemy skorzystać z możliwości pobierania nut do pamięci urządzenia, bądź też ich importowania, musimy zakupić dodatkowo wtyczkę MuseScore Songbook. Interfejs aplikacji prezentuje się dobrze, niestety w marcowym wydaniu zawodzi jej stabilność.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

MuseScore, Intruder Photo Log, 123D Catch, Aurora: Quarantine i Car Patrol – najlepsze aplikacje tygodnia

8
OPROGRAMOWANIE 23.04.2016 | Anna Rymsza

Jak co sobotę zapraszam do zapoznania się z najciekawszymi programami, które w tym tygodniu wzbogaciły naszą bazę. MuseScore MuseScore to program znany osobom, które zajmują się muzyką. To jeden z najlepszych programów do zapisywania i przeglądania nut, do tego otwarty i darmowy. Można w nim zapisywać nuty od podstaw, zaczynając z pustym dokumentem lub z szablonem. Znaki na pięciolinii można wstawiać z palety, z ekranowej klawiatury pianina lub odczytać z wejścia MIDI. MuseScore znajduje się w naszej bazie od dawna, ale w tym tygodniu została uzupełniona także wersja dla systemu OS X. …

MuseScore 2.0 – piękne nuty na wyciągnięcie ręki

33
OPROGRAMOWANIE 25.03.2015 | Anna Rymsza

MuseScore to jeden z najlepszych programów do zapisywania i przeglądania nut – zarówno dla jednego instrumentu, jak i całych partytur dla orkiestry. Na jego korzyść działają nie tylko bogate możliwości i bardzo ładne dokumenty wyjściowe, ale także cena – jest zupełnie darmowy. Kilka dni później, niż pierwotnie zakładano, ukazała się wersja 2.0 programu. Program MuseScore przeznaczony jest do pracy na różnych poziomach. Można w nim zapisywać nuty od podstaw, zaczynając z pustym dokumentem lub z szablonem. Znaki na pięciolinii można wstawiać z palety, wykorzystując do tego strzałki i…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.