r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

MuseScore 2.1

Strona główna Windows Multimedia Tworzenie i edycja muzyki
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

MuseScore to jeden z najlepszych programów do zapisywania i przeglądania nut – zarówno dla jednego instrumentu, jak i całych partytur dla orkiestry. Na jego korzyść działają nie tylko bogate możliwości i bardzo ładne dokumenty wyjściowe, ale także cena – jest zupełnie darmowy.

Program MuseScore przeznaczony jest do pracy na różnych poziomach. Można w nim zapisywać nuty od podstaw, zaczynając z pustym dokumentem lub z szablonem. Znaki na pięciolinii można wstawiać z palety, a od wersji 2.0 programu można pomóc sobie także ekranową klawiaturą pianina. Wstawiana na pięciolinii nuta wydaje dźwięk, co jest szczególnie pomocne przy układaniu akordów.

r   e   k   l   a   m   a

W MuseScore można przygotować dokument do druku, albo wykorzystać program do prezentacji nut na ekranie w czasie grania. Na potrzeby zespołu można rozbić partyturę na pojedyncze instrumenty i wygenerować osobny dokument dla każdego z muzyków, który potem można oglądać na komputerze, w aplikacji mobilnej albo wydrukować.

Program posiada także rozbudowany syntezator, dzięki któremu można odsłuchać utwór przed przystąpieniem do grania lub zapewnić sobie towarzystwo trzech wirtualnych muzyków, którzy zajmą miejsce brakujących członków kwartetu smyczkowego. Możliwości syntezatora, który nie jest główną częścią programu, są zaskakująco szerokie. Znajdziemy tu duży zestaw instrumentów różnego typu z możliwością ustalania głośności i dodawania efektów. Przy graniu można ustalić także strój (jeśli potrzebny jest inny niż standardowe 440 Hz) i względną głośność metronomu. Parametry można dopisać jako metadane

Oczywiście oprogramowanie będzie niczym bez bazy nut . Po założeniu darmowego konta na stronie MuseScore można zyskać dostęp do swojego rodzaju platformy społecznościowej, której użytkownicy zamiast zdjęciami swoich posiłków dzielą się nutami i partyturami. Udostępnione materiały można oczywiście komentować, dodawać do swojej kolekcji ulubionych i przekazywać dalej. Znajdziemy tu zarówno utwory klasyczne, dobrze znane wszystkim miłośnikom muzyki, jak i własne kompozycje użytkowników. Zapisy zachowane na koncie można także zachowywać tylko dla siebie i mieć do nich dostęp w każdej chwili i można wybrać dla nich licencję (od „wszystkie prawa zastrzeżone” do domeny publicznej). Dostępne utwory są podzielone według instrumentów i gatunków muzycznych. Jeśli mają także partie wokalne, można zaznaczyć język słów.

Program MuseScore potrafi zapisywać partytury tylko w swoim własnym formacie, eksport zaś jest możliwy także w formacie PDF, w postaci obrazów rastrowych i wektorowych (BMP i SVG) oraz jako uniwersalny MusicXML. Po wysłaniu jej do serwisu MuseScore można ją pobrać także w innych wersjach – uniwersalnym MusicXML, PDF dla druku, a także MIDI i MP3. W niektórych przeglądarkach możliwe jest odsłuchiwanie utworów po naciśnięciu spacji.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

MuseScore, Intruder Photo Log, 123D Catch, Aurora: Quarantine i Car Patrol – najlepsze aplikacje tygodnia

8
OPROGRAMOWANIE 23.04.2016 | Anna Rymsza

Jak co sobotę zapraszam do zapoznania się z najciekawszymi programami, które w tym tygodniu wzbogaciły naszą bazę. MuseScore MuseScore to program znany osobom, które zajmują się muzyką. To jeden z najlepszych programów do zapisywania i przeglądania nut, do tego otwarty i darmowy. Można w nim zapisywać nuty od podstaw, zaczynając z pustym dokumentem lub z szablonem. Znaki na pięciolinii można wstawiać z palety, z ekranowej klawiatury pianina lub odczytać z wejścia MIDI. MuseScore znajduje się w naszej bazie od dawna, ale w tym tygodniu została uzupełniona także wersja dla systemu OS X. …

MuseScore 2.0 – piękne nuty na wyciągnięcie ręki

33
OPROGRAMOWANIE 25.03.2015 | Anna Rymsza

MuseScore to jeden z najlepszych programów do zapisywania i przeglądania nut – zarówno dla jednego instrumentu, jak i całych partytur dla orkiestry. Na jego korzyść działają nie tylko bogate możliwości i bardzo ładne dokumenty wyjściowe, ale także cena – jest zupełnie darmowy. Kilka dni później, niż pierwotnie zakładano, ukazała się wersja 2.0 programu. Program MuseScore przeznaczony jest do pracy na różnych poziomach. Można w nim zapisywać nuty od podstaw, zaczynając z pustym dokumentem lub z szablonem. Znaki na pięciolinii można wstawiać z palety, wykorzystując do tego strzałki i…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #24 28.11.2017 11:30

Witam. Bardzo mnie interesuje, jak wkleja się grafikę na początku utworu?
Pozdrawiam.
Adam.S

  #23 15.09.2017 20:08

@Jezow (niezalogowany):

  #22 24.04.2016 14:17

@Er2 (niezalogowany): Oczywiście, że istnieje. Służy do tego plugin "Note Names".
Wywołuje się go poprzez menu: Wtyczki -> Notes -> Note Names
Wszystko odbędzie się automatycznie.
Drugim pluginem jest "Add Named Noteheads", który wpisuje nazwy do główk nut.

  #21 14.04.2016 11:16

Witam!
Mam pytanie - zainstalowałem program,lecz brak dzwięku przy odtwarzaniu utworów.
Proszę o pomoc

  #20 07.03.2016 11:17

Czy program posiada funkcję odsłuchania wpisywanej nuty, jej wartości itp.?

Pozdrawiam.

  #19 18.02.2016 21:07

Czy można automatycznie podpisywać nuty w tym programie?
Chodzi mi o funkcję która podpisze nuty literowo.
Dziecko zaczyna naukę i muszę sprawdzać czy dobrze podpisuje nuty i było by to dla mnie dużym ułatwieniem

  #18 07.07.2015 21:23

mariankac:

  #17 07.08.2014 14:49

Jako wynalazca :"papieskiego zegara pokoju" poszukuje pilnie możliwości nagrania "arki" jako kurant do mojego zegara w rożnych wykonaniach dzwonów elektronicznych lub rurowych. Czy ten program odtworzy arkę z zapisu nutowego, czy ma w swoim zasobie dzwony a jeżeli nie ma to jaki program ogólnie dostępny można zastosować do nagrania tej melodii dzwonami?

mariankac   1 #16 01.02.2014 14:19

Podoba mi się ale widzę w nim jedną wadę, albo po prostu nie wiem jak to zrobić. Mianowicie: jeśli chcę usunąć jedną nutkę i na jej miejsce wstawić inną, natychmiast usuwa mi się ta druga za nią (która jest potrzebna). Albo jak zmienić wartość nuty gdy jest już wpisana? Nie chcę usuwać całej reszty taktów która jest za tą nutą, a aktualnie tylko tak mogę tą konkretnie nutę zmienić.. jest to bardzo uciążliwe.. :/

  #15 30.10.2013 22:05

@potwora (niezalogowany): Można pisać tekst pod nutami, bo sam tak pisałem. Jeśli dobrze pamiętam robi się to klikając w "utwórz => tekst => słowa" zaznaczając wcześniej odpowiednią nutę.

  #14 06.05.2013 08:08

istnieje w tym programie możliwość podpisywania tekstu pod nutami oraz pod całą partyturą, np. druga, trzecia, czwarta zwrotka ?

  #13 28.02.2013 11:14

Jest już dostępna najnowsza wersja programu - 1.3.

  #12 25.09.2012 21:50

Program dobry ale fatalnie odtwarza utwory. Muszę wyeksportować utwór do pliku np. mid i dopiero wtedy da się tego słuchać.

Citizen73   2 #11 16.09.2012 18:19

Z lekkimi trudnościami ale przyzwoicie sprawdza się przy pisaniu nut dla amatorskiej orkiestry dętej. Ilość znaków, kluczy, tonacji i instrumentów jest naprawdę imponująca. U mnie nie można było usunąć numeracji taktów do tego miałem problemy z profesjonalnym dopasowaniem wielkości wydruku do marszowej książeczki. Trochę szwankuje również tryb odtwarzania który np. nie potrafi zinterpretować powtórki jednego taktu. Największym plusem jest chyba "darmowość" programu.

  #10 18.08.2012 22:16

Jestem studentem kompozycji Akademii Muzycznej w Krakowie, a program spełnia niemal wszystkie moje wymagania :) Możliwość wklejenia grafiki zewnętrznej do partytury (w formacie jpg, gif i in.), plastyczność, wygoda i szybkość pisania (dźwięki przypisane klawiszom - świetne rozwiązanie, wciskając "a" wpisuje się a, wciskając "b" dostaje h itd.). Spośród nielicznych defektów - nie znalazłem do tej pory możliwości zwiększenia ilości systemów w trakcie przebiegu utworu - np. w zapisie fortepianowym z dwóch do trzech. No i jakość dźwięku niezbyt dobra. Ale biorąc pod uwagę że to program darmowy? Polecam absolutnie! 10/10

  #9 24.06.2012 11:13

Czy któryś z użytkowników programu wie o możliwości pobierania zestawu nut istniejących utworów np. "Dla Elizy" i wyselekcjonowania nut głównego motywu?

  #8 14.03.2012 00:10

Jest już nowa wersja 1.2, proszę o aktualizację.

  #6 01.02.2012 11:00

Witam. Stąd można pobrać poprawkę do tłumaczenia programu dla wersji 1.1. Po pobraniu należy zastąpić stary plik nowym "mscore_pl.qm" (C:/Program Files/MuseScore/locale - ścieżka do pliku). Jeśli są jakieś uwagi do obecnego tłumaczenia programu, podręcznika i strony internetowej (http://www.musescore.org) - proszę pisać na mojego maila: gootector@o2.pl. Pozdrawiam

  #5 26.11.2011 20:19

Ten program nie działa! Wszystkie pliki które zapisuję przemieniają się w tabliczkę z napisem ''Error''!

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.