r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

MuseScore 1.9.1

Strona główna iOS Rozrywka i hobby Aplikacje dla muzyków

Za pomocą aplikacji MuseScore możemy odczytywać oraz odsłuchiwać zapisy nutowe zgromadzone w bazie programu. Dzięki temu możemy między innymi polepszyć swoją znajomość nut .

Galeria programu

Aby móc skorzystać z aplikacji niezbędne jest założenie konta w serwisie MuseScore. Podobnie jak aplikacja, est ono darmowe. Główna część programu przedstawia spis dostępnych partytur i zapisów dla pojedynczych instrumentów i głosów. Domyślnie widoczna jest cała lista, ale możemy je filtrować pod względem użytych instrumentów. W lewym górnym rogu znajduje się menu, z którego poziomu przejrzymy listę naszych zapisów (stworzonych w innych aplikacjach) oraz dodanych do ulubionych nut innych użytkowników.

Po wybraniu konkretnej kompozycji ujrzymy jej zapis nutowy. Sami określamy jakie instrumenty będą widoczne, bądź też odtwarzane. Możemy ustalić, aby część pojawiała się tylko jako zapis nutowy, a inne były odtwarzane przez aplikacje, ale bez zbędnego zajmowania miejsca na ekranie. MuseScore pozwala również skorzystać z wbudowanego metronomu z regulacją głośności, zmian tempa oraz transpozycji.

Jeżeli chcemy skorzystać z możliwości pobierania nut do pamięci urządzenia, bądź też ich importowania, musimy zakupić dodatkowo wtyczkę MuseScore Songbook. Interfejs aplikacji prezentuje się dobrze, choć nieco odstaje od nowego wyglądu iOS.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

MuseScore, Intruder Photo Log, 123D Catch, Aurora: Quarantine i Car Patrol – najlepsze aplikacje tygodnia

8
OPROGRAMOWANIE 23.04.2016 | Anna Rymsza

Jak co sobotę zapraszam do zapoznania się z najciekawszymi programami, które w tym tygodniu wzbogaciły naszą bazę. MuseScore MuseScore to program znany osobom, które zajmują się muzyką. To jeden z najlepszych programów do zapisywania i przeglądania nut, do tego otwarty i darmowy. Można w nim zapisywać nuty od podstaw, zaczynając z pustym dokumentem lub z szablonem. Znaki na pięciolinii można wstawiać z palety, z ekranowej klawiatury pianina lub odczytać z wejścia MIDI. MuseScore znajduje się w naszej bazie od dawna, ale w tym tygodniu została uzupełniona także wersja dla systemu OS X. …

MuseScore 2.0 – piękne nuty na wyciągnięcie ręki

33
OPROGRAMOWANIE 25.03.2015 | Anna Rymsza

MuseScore to jeden z najlepszych programów do zapisywania i przeglądania nut – zarówno dla jednego instrumentu, jak i całych partytur dla orkiestry. Na jego korzyść działają nie tylko bogate możliwości i bardzo ładne dokumenty wyjściowe, ale także cena – jest zupełnie darmowy. Kilka dni później, niż pierwotnie zakładano, ukazała się wersja 2.0 programu. Program MuseScore przeznaczony jest do pracy na różnych poziomach. Można w nim zapisywać nuty od podstaw, zaczynając z pustym dokumentem lub z szablonem. Znaki na pięciolinii można wstawiać z palety, wykorzystując do tego strzałki i…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.