MuseScore MuseScore 1.9.1

Strona główna iOS Rozrywka i hobby Aplikacje dla muzyków
Pobierz program
lub zeskanuj:

Za pomocą aplikacji MuseScore możemy odczytywać oraz odsłuchiwać zapisy nutowe zgromadzone w bazie programu. Dzięki temu możemy między innymi polepszyć swoją znajomość nut .

Aby móc skorzystać z aplikacji niezbędne jest założenie konta w serwisie MuseScore. Podobnie jak aplikacja, est ono darmowe. Główna część programu przedstawia spis dostępnych partytur i zapisów dla pojedynczych instrumentów i głosów. Domyślnie widoczna jest cała lista, ale możemy je filtrować pod względem użytych instrumentów. W lewym górnym rogu znajduje się menu, z którego poziomu przejrzymy listę naszych zapisów (stworzonych w innych aplikacjach) oraz dodanych do ulubionych nut innych użytkowników.

Po wybraniu konkretnej kompozycji ujrzymy jej zapis nutowy. Sami określamy jakie instrumenty będą widoczne, bądź też odtwarzane. Możemy ustalić, aby część pojawiała się tylko jako zapis nutowy, a inne były odtwarzane przez aplikacje, ale bez zbędnego zajmowania miejsca na ekranie. MuseScore pozwala również skorzystać z wbudowanego metronomu z regulacją głośności, zmian tempa oraz transpozycji.

Jeżeli chcemy skorzystać z możliwości pobierania nut do pamięci urządzenia, bądź też ich importowania, musimy zakupić dodatkowo wtyczkę MuseScore Songbook. Interfejs aplikacji prezentuje się dobrze, choć nieco odstaje od nowego wyglądu iOS.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!