Musement Musement 4.4.4

Strona główna Android Podróże i transport Informatory turystyczne
Pobierz program
lub zeskanuj:

Musement to aplikacja - przewodnik turystyczny, w której znajdziemy informacje o blisko 350 miastach z całego świata. Pochodzą one zarówno od twórców programu, jak też od społeczności skupionej wokół aplikacji.

Bardzo dużą zaletą aplikacji Musement jest jej szata graficzna. Program opatrzony jest mnóstwem zdjęć w wysokiej jakości, opisy miejsc są przygotowane ładna, klasyczną czcionką. Przeglądając program, można odnieść wrażenie, że korzystamy z przewodnika drukowanego na papierze kredowym.

W aplikacji znajdziemy przewodniki turystyczne dla ok. 350 miast z całego świata. Zawierają one informacje o atrakcjach wartych zwiedzenia, np. muzeach, parkach i innych, a także o restauracjach. W programie znajdziemy też mapy, które wskażą drogę do interesujących nas miejsc. Jeśli chodzi o restauracje, znajdziemy w ich opisach także informacje o niektórych pozycjach z menu i cenach, jest też możliwość wysłania wiadomości, np. z prośbą o zarezerwowanie stolika. Opisy miejsc są opatrzone opiniami internautów, pobrane z serwisu Foursquare. Aplikacja zawiera też moduł czatu, który pozwala wysyłać wiadomości do osób z danej lokalizacji, którym można zadać pytania np. o miejsca warte zobaczenia, których brak w Musement.

Z aplikacji można korzystać bez założonego konta, ale warto się zdecydować na ten krok. Do tego celu użyć można konta na Facebooku, a mając założone konto, możemy np. zapisywać wybrane miejsca jako ulubione.

W aplikacji znajdziemy też specjalnie opracowane przewodniki dla kilku miast świata. To Mediolan, Florencja, Rzym, Wenecja, Barcelona, Madryt, Paryż, Londyn, Berlin, Amsterdam, Nowy Jork oraz San Francisco. Twórcy programu przygotowali dla nich osobne wizytówki, w których znajdziemy listę najbardziej wartych uwagi miejsc (np. muzeów, ale też obiektów na otwartej przestrzeni), pomników, restauracji i innych, które stanowią o wyjątkowości każdego z miast.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!