r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Music Collection 2.8.0.1

Strona główna Windows Dom Programy dla kolekcjonerów
Pobierz program Asystent pobierania włączony zabezpiecz pobieranie

Music Collection to rozbudowany program do zarządzania zbiorami muzycznymi, którą szczególnie docenią kolekcjonerzy winyli, płyt CD, DVD i kaset. Program może też zebrać informacje o plikach muzycznych na dysku komputera.

Galeria programu

Program pozwala na zarządzanie wszystkimi zbiorami muzycznymi. Posiadane wydania można dodawać ręcznie wypełniając wszystkie pola formularza lub wyszukiwać je na Discogs, Amazonie i MusicBrainz. Każdy album może mieć wypełnioną listę utworów, okładkę, informacje na temat stanu płyty i okładki osobno, dane o dacie zakupu i tym podobne.

Opcji związanych z sortowaniem i przeszukiwaniem biblioteki muzycznej również jest tu sporo. Ciekawostką jest możliwość zarządzania listą pożyczonych płyt, gdzie można zapisać, komu i na jak długo użyczamy wydanie.

Dodatkowo Music Collection pozwala na eksport swoich bibliotek muzycznych w formacie MS Access, import z plików tekstowych i CSV oraz edytowanie wcześniej utworzonych baz danych. Do tego dochodzi możliwość tworzenia kopii zapasowych i raportów statystycznych.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Czarne jest piękne i brzmi lepiej. Dobre programy dla miłośników winyli

80
OPROGRAMOWANIE 14.05.2016 | Anna Rymsza (Xyrcon)

Obok renesansu płyt winylowych nie da się już przejść obojętnie. Nowe wydania na czarnych (choć nie tylko) krążkach można znaleźć nawet w marketach elektronicznych, a handel używanymi kwitnie na portalach aukcyjnych. Tydzień temu jednak stanęłam przed bardzo poważnym problemem – jak ogarnąć kolekcję? Przy okazji drobnego przemeblowania okazało się, że nie wiem ile mam płyt, a na dokładkę kupiłam jedną drugi raz. Trzeba było znaleźć program, który pomoże mi utrzymać kolekcję w ryzach i nie będzie arkuszem kalkulacyjnym, do których nabrałam ogromnej niechęci w liceum. Przedstawiam Wam…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #5 08.06.2016 14:49

dosyć fajny program ,stety lub nie ale król w tej kategorii jest tylko jeden ... MusicBee

  #4 11.03.2016 18:29

Wyobraź sobie 10 tys. płyt, jak to ogarnąć? Z pomocą przychodzą właśnie tego typu programy. Najlepszy moim zdaniem to niestety nie wspierany już CATraxx - genialny program. Wyszukiwanie obejmuje oprócz rzeczy oczywistych także label, kraj, rok wydania czy wznowienia, tytuły utworów i masę innych rzeczy. Są okładki, czasy kawałków. Dodać trzeba, że prawidłowo otagowane płyty program transponuje do swojej bazy automatycznie, taką bazę można potem ładnie obrobić w Excelu (kwerenda), np. tak aby wyświetlał się czas danej płyty. Generalnie jak ktoś ma kilkaset płyt na dysku to rzeczywiście bez sensu się w to bawić, ale są kolekcjonerzy, którzy w ten sposób "opisują" swoje kilkutysięczne zbiory płyt żeby nad tym zapanować.

  #3 11.03.2016 14:09

@sacc: Co do komputera to sie z Tobą zgodzę. Ale jeśli masz na półce ok. 1,5 tys. tytułów ułożonych w określonym porządku to już inna sprawa. Excel nie jest tutaj rozwiązaniem. W tym programie masz zapisane, którą wersję płyty masz, pierwsze wydanie czy wznowienie i dla zainteresowanych inne dane.

maciekk26   9 #2 07.03.2016 23:46

zbędne program od kilku lat używam prostego Windows Media playera

Autor edytował komentarz.
sacc   10 #1 14.02.2016 16:36

Jakoś nie przemawia do mnie ani ten program ani jemu podobne.
Po co mi jakiś zaśmiecacz dysku?
Przecież wystarczy zapisywać swoją muzykę w jednym okreslonym miejscu, np. na wydzielonym dysku, z zachowaniem jednego logicznego kryterium tworzenia folderów jak nazwa autora/wykonawcy a następnie płyty (single).
Jeżeli ktoś nie potrafi zachować elementarnego porządku na swoim komputerze to żadna proteza typu taki program, nie zastąpi mu myślenia.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.