Music Collection 2.9.5.1

Strona główna Windows Dom Programy dla kolekcjonerów
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Music Collection to rozbudowany program do zarządzania zbiorami muzycznymi, którą szczególnie docenią kolekcjonerzy winyli, płyt CD, DVD i kaset. Program może też zebrać informacje o plikach muzycznych na dysku komputera.

Program pozwala na zarządzanie wszystkimi zbiorami muzycznymi. Posiadane wydania można dodawać ręcznie wypełniając wszystkie pola formularza lub wyszukiwać je na Discogs, Amazonie i MusicBrainz. Każdy album może mieć wypełnioną listę utworów, okładkę, informacje na temat stanu płyty i okładki osobno, dane o dacie zakupu i tym podobne.

Opcji związanych z sortowaniem i przeszukiwaniem biblioteki muzycznej również jest tu sporo. Ciekawostką jest możliwość zarządzania listą pożyczonych płyt, gdzie można zapisać, komu i na jak długo użyczamy wydanie.

Dodatkowo Music Collection pozwala na eksport swoich bibliotek muzycznych w formacie MS Access, import z plików tekstowych i CSV oraz edytowanie wcześniej utworzonych baz danych. Do tego dochodzi możliwość tworzenia kopii zapasowych i raportów statystycznych.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
SER$   6 #8 03.02.2018 10:07

Ja swoje trzymam na NAS od Synology ;)

  #7 21.06.2017 01:34

Program bardzo fajny i potrzebny. Ma nawet polską wersję językową od dawna. Z wersją 2.8 jest jednak ten problem, że nie wyświetla pozycji zgodnie z narzuconą numeracją. Ostatnią wersją, która wyświetlała listę zgodnie z porządkiem na półce, była wersja 2.7.6.5. Testuję wszystkie nowe wersje i wciąż to samo. To tylko u mnie czy u Was też wyświetla tak "bałaganiarsko".

jedzbudyniem   5 #6 07.06.2017 20:38

fajny program.

  #5 08.06.2016 14:49

dosyć fajny program ,stety lub nie ale król w tej kategorii jest tylko jeden ... MusicBee

  #4 11.03.2016 18:29

Wyobraź sobie 10 tys. płyt, jak to ogarnąć? Z pomocą przychodzą właśnie tego typu programy. Najlepszy moim zdaniem to niestety nie wspierany już CATraxx - genialny program. Wyszukiwanie obejmuje oprócz rzeczy oczywistych także label, kraj, rok wydania czy wznowienia, tytuły utworów i masę innych rzeczy. Są okładki, czasy kawałków. Dodać trzeba, że prawidłowo otagowane płyty program transponuje do swojej bazy automatycznie, taką bazę można potem ładnie obrobić w Excelu (kwerenda), np. tak aby wyświetlał się czas danej płyty. Generalnie jak ktoś ma kilkaset płyt na dysku to rzeczywiście bez sensu się w to bawić, ale są kolekcjonerzy, którzy w ten sposób "opisują" swoje kilkutysięczne zbiory płyt żeby nad tym zapanować.

  #3 11.03.2016 14:09

@sacc: Co do komputera to sie z Tobą zgodzę. Ale jeśli masz na półce ok. 1,5 tys. tytułów ułożonych w określonym porządku to już inna sprawa. Excel nie jest tutaj rozwiązaniem. W tym programie masz zapisane, którą wersję płyty masz, pierwsze wydanie czy wznowienie i dla zainteresowanych inne dane.

maciekk26   14 #2 07.03.2016 23:46

zbędne program od kilku lat używam prostego Windows Media playera

Autor edytował komentarz.
sacc   11 #1 14.02.2016 16:36

Jakoś nie przemawia do mnie ani ten program ani jemu podobne.
Po co mi jakiś zaśmiecacz dysku?
Przecież wystarczy zapisywać swoją muzykę w jednym okreslonym miejscu, np. na wydzielonym dysku, z zachowaniem jednego logicznego kryterium tworzenia folderów jak nazwa autora/wykonawcy a następnie płyty (single).
Jeżeli ktoś nie potrafi zachować elementarnego porządku na swoim komputerze to żadna proteza typu taki program, nie zastąpi mu myślenia.