r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Music Collector 16.1.7

Strona główna Mac Dom Programy dla kolekcjonerów
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Music Collector to rozbudowany program dla kolekcjonerów płyt CD, winylowych, kaset, taśm i muzyki w postaci cyfrowej. Program może automatycznie pobierać informacje o płytach umieszczonych w napędzie optycznym Maca, z biblioteki iTunes oraz pozwala ręcznie dodawać inne nośniki.

Galeria programu

Mucis Collector wykorzystuje bazę Discogs i własne zasoby do poszukiwania informacji na temat konkretnych wydań, ale można je podawać także ręcznie lub uzupełniać pobrane dane o informacje o stanie nośnika, cenie, sklepie, dacie zakupu i tak dalej. Można też dodać własne zdjęcia okładek i płyt. Co ciekawe, dla muzyki klasycznej i orkiestrowej znalazł się tu osobny formularz, pozwalający uzupełnić informacje o kompozytorze, dyrygencie, orkiestrze, solistach i tym podobne.

Music Collector może też przeskanować bibliotekę iTunes i dysk Maca w poszukiwaniu plików muzycznych, a następnie dodać je do bazy jako posiadane albumy. W tym przypadku ułatwi odnalezienie plików na dysku i szybkie uruchomienie odtwarzacza.

Bibliotekę można przeszukiwać i przeglądać na wiele sposobów, kierując się albumami lub pojedynczymi utworami. W widoku dodatkowym można obejrzeć szczegóły albumów bądź statystyki całej kolekcji.

Program w wersji demonstracyjnej pozwala prowadzić kolekcję liczącą maksymalnie 100 albumów. Nie ma ograniczenia liczby kolekcji dla użytkownika. Bazę można synchronizować z chmurą (a także z aplikacjami mobilnymi) lub zachować tylko lokalnie. Jeśli biblioteka zostanie zsynchronizowana z chmurą, można udostępnić ją na stronie.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Czarne jest piękne i brzmi lepiej. Dobre programy dla miłośników winyli

80
OPROGRAMOWANIE 14.05.2016 | Anna Rymsza

Obok renesansu płyt winylowych nie da się już przejść obojętnie. Nowe wydania na czarnych (choć nie tylko) krążkach można znaleźć nawet w marketach elektronicznych, a handel używanymi kwitnie na portalach aukcyjnych. Tydzień temu jednak stanęłam przed bardzo poważnym problemem – jak ogarnąć kolekcję? Przy okazji drobnego przemeblowania okazało się, że nie wiem ile mam płyt, a na dokładkę kupiłam jedną drugi raz. Trzeba było znaleźć program, który pomoże mi utrzymać kolekcję w ryzach i nie będzie arkuszem kalkulacyjnym, do których nabrałam ogromnej niechęci w liceum. Przedstawiam Wam…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.