Music Tag 2.08

Strona główna Windows Multimedia Katalogowanie zasobów multimedialnych
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Music Tag to niewielka aplikacja pomocna podczas porządkowania zbiorów muzyki na naszym komputerze. Umożliwia ona szybkie i w pełni automatyczne uzupełnienie różnych informacji o każdym z utworów, a także pobranie okładki dla każdego z nich.

Program identyfikuje każdy z wczytanych przez użytkownika plików dźwiękowych z użyciem zaawansowanej technologii, pozwalającej na rozpoznanie nawet mniej popularnych piosenek. Po zakończeniu tego procesu Music Tag pobiera informacje o poszczególnych utworach z liczącej ponad 35 milionów pozycji bazy i zapisuje je w każdym z plików. Wśród danych uzupełnianych przez aplikację znajdziemy m.in. tytuł piosenki, jej wykonawcę, nazwę albumu, typ muzyki, datę powstania, numer ścieżki i płyty oraz okładkę. Informacje tekstowe mogą być przez użytkownika modyfikowane. Podobnie w przypadku okładki aplikacja daje użytkownikowi możliwość wyboru jednej z oferowanych propozycji lub wczytania grafiki z dysku komputera.

Music Tag obsługuje mechanizm "przeciągnij-i-upuść" pozwalający łatwo i wygodnie wczytywać do programu wiele plików ulokowanych w różnych miejscach. Możemy wczytywać zarówno pojedyncze utwory, jak również wskazywać skupiające nawet pokaźne zbiory muzyki foldery. Program wspiera pliki dźwiękowe w formatach MP3, M4A i WMA.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

łatwy w obsłudze
mało skuteczny, płatny, bez polskiego interfejsu
ocena użytkownika

Słaby program do uzupełniania tagów, w dodatku płatny i bez polskiego interfejsu. Obsługa prosta i szybka, samo korzystanie z programu nie sprawia żadnych problemów. Natomiast jeśli chodzi o skuteczność to mam mieszane odczucia, z moją biblioteką mp3 z 2015-2016 roku ten program sobie nie poradził. Wyszukiwanie odnajduje mało tagów i okładek, problemy są nawet z bardzo popularnymi utworami. Także szukam dalej czegoś lepszego.

29.10.2016 21:21 | Recenzja do wersji 2.04

Komentarze

0 nowych
suchy67   8 #4 17.12.2014 03:34

Nic nadzwyczajnego do tego (trial), tyle to np. Aimp obleci za darmo.

neXt___   13 #3 02.09.2014 10:40

Panie, z czym do ludzi? Jest wiele świetnych i darmowych programów do zarządzania tagami. Takie kombajny jak TagScanner, które potrafią w szybki i bezproblemowy sposób pomóc ogarnąć burdel w bibliotece; czy też uzupełniacze w stylu MusicBrainz.

GeloXD   8 #2 24.03.2014 16:58

Mp3Tag - free and better : )

  #1 19.08.2013 16:22

Spoko programik. Prosty w obsłudze choć brak wersji z językiem polskim. U mnie nie rozpoznał wszystkich mp3, ale większość tak. Wersja trial pozwala na zapis zmian tylko raz. Jeżeli chcemy dalej dodawać tagi musimy program uruchomić ponownie.