Music Tag Music Tag 2.09

Strona główna Windows Multimedia Katalogowanie zasobów multimedialnych
Pobi​erz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Music Tag to niewielka aplikacja pomocna podczas porządkowania zbiorów muzyki na naszym komputerze. Umożliwia ona szybkie i w pełni automatyczne uzupełnienie różnych informacji o każdym z utworów, a także pobranie okładki dla każdego z nich.

Program identyfikuje każdy z wczytanych przez użytkownika plików dźwiękowych z użyciem zaawansowanej technologii, pozwalającej na rozpoznanie nawet mniej popularnych piosenek. Po zakończeniu tego procesu Music Tag pobiera informacje o poszczególnych utworach z liczącej ponad 35 milionów pozycji bazy i zapisuje je w każdym z plików. Wśród danych uzupełnianych przez aplikację znajdziemy m.in. tytuł piosenki, jej wykonawcę, nazwę albumu, typ muzyki, datę powstania, numer ścieżki i płyty oraz okładkę. Informacje tekstowe mogą być przez użytkownika modyfikowane. Podobnie w przypadku okładki aplikacja daje użytkownikowi możliwość wyboru jednej z oferowanych propozycji lub wczytania grafiki z dysku komputera.

Music Tag obsługuje mechanizm "przeciągnij-i-upuść" pozwalający łatwo i wygodnie wczytywać do programu wiele plików ulokowanych w różnych miejscach. Możemy wczytywać zarówno pojedyncze utwory, jak również wskazywać skupiające nawet pokaźne zbiory muzyki foldery. Program wspiera pliki dźwiękowe w formatach MP3, M4A i WMA.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

łatwy w obsłudze
mało skuteczny, płatny, bez polskiego interfejsu
ocena użytkownika
29.10.2016 21:21 • Recenzja do wersji 2.04

Słaby program do uzupełniania tagów, w dodatku płatny i bez polskiego interfejsu. Obsługa prosta i szybka, samo korzystanie z programu nie sprawia żadnych problemów. Natomiast jeśli chodzi o skuteczność to mam mieszane odczucia, z moją biblioteką mp3 z 2015-2016 roku ten program sobie nie poradził. Wyszukiwanie odnajduje mało tagów i okładek, problemy są nawet z bardzo popularnymi utworami. Także szukam dalej czegoś lepszego.