r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Muzeum Historii Polski 1.2.26

Strona główna Android Podróże i transport Inne aplikacje dla kierowców

Muzeum Historii Polski to oficjalna aplikacja instytucji kultury o tej samej nazwie, stworzona na smartfony oraz tablety z Androidem.

Galeria programu

W aplikacji zaprezentowano cztery wystawy: "Polska Droga do Wolności" (o przemianach politycznych w Polsce, które dokonały się w latach 80. XX w.), "Ziemia obiecana. Miasto i nowoczesność" (o skutkach rewolucji przemysłowej na ziemiach polskich pod zaborami w XIX w.), "Codzienność na Ziemiach Zachodnich" (o losach osadników, którzy w latach 1945-1948 trafili na zachód Polski, a więc ziemie przyznane naszemu krajowi kosztem pokonanych w II Wojnie Światowej Niemiec) i "Solidarność i upadek żelaznej kurtyny" (o zmianach politycznych w dawnym bloku sowieckim, które zapoczątkowała polska "Solidarność").

Każda z e-wystaw opatrzona jest dużymi ilustracjami i zawiera przystępne, syntetyczne opisy prezentowanych wydarzeń historycznych. W niektórych miejscach pojawiają się również pliki audio, które dodatkowo tłumaczą konteksty i fakty.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.