Muzyka z blueTunes w desktopowym odtwarzaczu

Strona główna Aktualności

O autorze

Serwis blueTunes oferujący streaming muzyki "z chmury" udostępnił desktopowy odtwarzacz, dzięki któremu nie trzeba już korzystać z przeglądarki.

blueTunes jest jednym z kilku serwisów umożliwiających przesłanie swojej biblioteki muzycznej na serwery usługi (stąd określenie "w chmurze") i późniejsze odtwarzanie jej bezpośrednio z Internetu przy pomocy technologii strumieniowych - na komputerze, smartfonie czy jakimkolwiek innym kompatybilnym urządzeniu. Na uwagę zasługuje fakt, że podczas wgrywania muzyki usługa sprawdza, czy ktoś inny przypadkiem nie wysłał już wcześniej tego samego utworu - o ile więc nie mamy bardzo wysublimowanych gustów, proces wysyłania muzyki nie powinien trwać zbyt długo.

Dzięki udostępnionemu dzisiaj odtwarzaczowi desktopowemu nie trzeba już odsłuchiwać muzyki w przeglądarce - nie ma więc ryzyka, że odtwarzanie zatrzyma się w wyniku zawieszenia się przeglądarki czy przypadkowego zamknięcia nieodpowiedniej karty. Aplikacja dostępna jest do pobrania po bezpłatnym zarejestrowaniu się w serwisie.

© dobreprogramy