My Family Tree 8.2.0.0

Strona główna Windows Dom Genealogia
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

My Family Tree to niewielka, prosta w obsłudze i darmowa aplikacja, służąca do tworzenia drzew genealogicznych. Oferuje ona sporą ilość ciekawych opcji, pozwalających na gromadzenie wielu istotnych danych o każdym członku rodziny.

Program poza podstawowymi informacjami o osobie, tj. imieniu, nazwisku, dacie i miejscu urodzenia daje możliwość gromadzenia także wielu innych, często przydatnych danych, charakteryzujących każdego człowieka. Z pomocą My Family Tree zapiszemy także informacje o statusie społecznym, edukacji, numerze identyfikacyjnym, obywatelstwie, zawodzie, wyznaniu religijnym, a nawet dobytku, miejscu zamieszkania, chrzcie, emeryturze i wielu innych. Dla użytkowników, którym te informacje nie wystarczają twórcy oddają opcje przechowywania tekstowych danych (tzw. opowieści), zdjęć, plików audio i wideo, ale również dane o genetyce.

Obsługa My Family Tree jest bardzo prosta, a sprzyja temu przyjazny i w dużym stopniu intuicyjny interfejs graficzny. Proces tworzenia nowego drzewa genealogicznego rozpoczynamy od dodania profilu wybranej osoby, uzupełnienia jej danych itp. Kolejnym krokiem jest już tylko tworzenie kolejnych profili i ustalanie relacji pomiędzy nimi. Wśród dostępnych relacji znajdziemy takie jak ojciec, matka, brat, siostra, małżonek/partner, syn, córka i niepowiązane. W przypadku np. profili dzieci użytkownik ustalać może czy było ono adoptowane, czy rodzic był rodzicem adopcyjnym itd.

Kreowanie nawet rozbudowanych drzew genealogicznych z wykorzystaniem My Family Tree jest nie tyle proste co również wygodne i przyjemne. Aplikacja daje możliwość różnorakiej prezentacji wszystkich wprowadzonych danych, generowania wykresów i statystyk, a także wyświetlania osi czasu. Program obsługuje import i eksport danych w formacie GEDCOM.

Uwaga!

  • Spolszczenie do programu dostępne jest w naszym dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Polskie lokalizacje (patrz: Programy powiązane).
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

darmowy
intuicyjność, brak możliwości podglądu całego drzewka, brak PL
ocena użytkownika

Zainstalowałem i szukam w pośpiechu jak dodać kolejną osobę... tak szukam w menu na górze i nic. W końcu na spokojnie patrzę, a tu na osobie jest add uff. Oczywiście dobre programy źle oznaczyło, że jest polski. Dobra bawię się, ale jak się pomyli w relationship, to trudno jest to zmienić, nie bawiłem się usunąłem osobę i dodałem na nowo, masakra... Stworzyłem drzewko, ale nie można rozwinąć całego i exportować do zdjęcia. Cóż pewnie, że darmowy to musi być utrudnienie.

20.03.2016 11:00 | Recenzja do wersji 5.0.4.0
Bardzo szybkie poruszanie się po całym drzewie genealogicznym. Brak limitu ilości członków rodziny. Duża ilość danych, które można umieścić w drzewie.
Nie znalazłem możliwości wydruku drzewa we formie plakatu?
ocena użytkownika

Przesiadłem się z My Heritage, który niestety w darmowej wersji ma limit członków rodziny i nachalnie próbuje zachęcić do wykupienia Premium. Ten program łatwo zaimportował plik GEDCOM. Polecam.

30.10.2015 18:12 | Recenzja do wersji 4.0.8.0

Komentarze

0 nowych
  #15 29.10.2016 14:12

A ja polecam także darmowy bardzo dobry program Ahnenblatt co najważniejsze jest po polsku umożliwia graficzną prezentacje drzewa jego wydruk itd. dziwne, że na stronie dobrych programów go nie ma. http://www.ahnenblatt.com/download.html

  #14 27.10.2016 11:08

Jest jeszcze darmowy program Gramps w wersji dla Windows i na linuxa: https://gramps-project.org/

edycik   1 #13 20.08.2016 10:48

niby ok, tylko na wydruku nie ma całej rodziny, sprawdziłam powiązania i nie wiem o co chodzi

  #12 09.03.2016 18:56

Jako program spoko, tylko mam pytanie na jakiej podstawie jest napisanie że program jest po Polsku? Sam producent na stronie odnośnie rozszerzenia podaje tylko 5 (Czy coś koło tego) języków wspieranych (i nie ma tam naszego języka).

Robin-Otzi   6 #11 19.05.2015 02:06

Czy program ma ograniczenia co do ilości członków rodziny?

  #10 08.03.2015 01:30

Czy ten program ma możliwość generowania wykresu w formie tradycyjnego drzewa? Bo szukam, szukam i doszukałem się tylko opcji generowania raportów.

darek719   42 #9 15.12.2014 23:10

kolejny program w kolejce do testów :p

spirochaete   1 #8 27.10.2014 13:58

Posiadałem starszą wersję programu i byłem z niej zadowolony - program działał bez zarzutu i spełniał moje potrzeby. Po wykonaniu aktualizacji do obecnej wersji v4.0.3.0 nie mogę uruchomić zapisanych w poprzedniej wersji plików "familyx". W czy tkwi problem? Czy ktoś może pomóc uporać się z problemem?

  #7 27.12.2013 11:03

@simba808 (niezalogowany): dodaj mężów i dalej jak dla wszystkich

Alladynek   9 #6 25.12.2013 16:34

@Rayearth: Jeżeli nie robisz sobie jaj z tym pytaniem to zacytuję Ci fragment ze strony GIODO kiedy należy zgłosić przetwarzanie bazy danych osobowych "[...] osoba fizyczna [...] jeżeli przetwarza dane osobowe w związku z działalnością zarobkową, zawodową lub dla realizacji celów statutowych."

lub zwolnienie z obowiązku rejestracji

"art. 43 ust. 1 ustawy o ochronie danych osobowych:

Stanowi on, że z obowiązku rejestracji zbioru danych zwolnieni są administratorzy danych: 11. przetwarzanych w zakresie drobnych bieżących spraw życia codziennego."

Gregor77   1 #5 27.07.2013 15:36

Bardzo dobrym programem jest darmowy GRAMPS z linuxa http://sourceforge.net/projects/gramps/files/ polecam ma wiele opcji

  #4 08.02.2013 20:30

jak zrobić w drzewie genaologicznym żeby zaznaczyć że siostrato też żona??

  #3 14.01.2013 09:20

Mam problem.
Mam brata i siostrę z dwóch różnych związków mojej matki, nie wiem jak mogę ich dodać do mojego drzewa.

Komentarze do poprzednich wersji

  #2 02.01.2013 19:35

Bardzo dobry programik, robię na nim drzewo swojego rodu i mam już ponad 200 osób. Wygodny i nie sprawiający większych problemów.

+ intuicyjny i wygodny
+ wiele opcji analizy rodu
+ bardzo ładny graficznie w ciemnym motywie (są 2 motywy, tego ładniejszego nie ma w tutejszej galerii programu), miły dla oka
+ można dodać dużo informacji o osobie
+ działa szybko
+ przejrzyste drzewo genealogiczne z kilkoma opcjami dostosowania sposobu wyświetlania

- raz zdarzył mi się denerwujący błąd (musiałem 2 razy łączyć dwie duże części drzewa bo za pierwszym razem błędnie wyświetlał drzewo)
- wersja rozwojowa - zdarza mu się sporadycznie przyciąć na chwilę lub coś źle wyświetlić
- nie można wyświetlić wszystkich osób na raz (przy niektórych wyświetla się ikonka z "aureolką" z boku jako symbol że można przez tą osobę dalej drzewo rozwijać)
- dziwnie, jak dla mnie, wyświetla związki międzypokoleniowe
- brakuje mi funkcji dodanie drugiej żony tak by na pierwszy rzut oka było widać że jest druga po śmierci pierwszej

Rayearth   9 #1 02.01.2013 17:24

Pierwszy program z tej serii, który wygląda w miarę przystępnie chociaż żadnych fajerwerków graficznych nie ma. Tylko czy GIODO nie przyczepi się do przechowywania informacji w takiej bazie danych bez zgody tych osób?