My Family Tree My Family Tree 10.8.1.0

Strona główna Windows Dom Genealogia
Pobierz progr​am
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

My Family Tree to niewielka, prosta w obsłudze i darmowa aplikacja, służąca do tworzenia drzew genealogicznych. Oferuje ona sporą ilość ciekawych opcji, pozwalających na gromadzenie wielu istotnych danych o każdym członku rodziny.

Program poza podstawowymi informacjami o osobie, tj. imieniu, nazwisku, dacie i miejscu urodzenia daje możliwość gromadzenia także wielu innych, często przydatnych danych, charakteryzujących każdego człowieka. Z pomocą My Family Tree zapiszemy także informacje o statusie społecznym, edukacji, numerze identyfikacyjnym, obywatelstwie, zawodzie, wyznaniu religijnym, a nawet dobytku, miejscu zamieszkania, chrzcie, emeryturze i wielu innych. Dla użytkowników, którym te informacje nie wystarczają twórcy oddają opcje przechowywania tekstowych danych (tzw. opowieści), zdjęć, plików audio i wideo, ale również dane o genetyce.

Obsługa My Family Tree jest bardzo prosta, a sprzyja temu przyjazny i w dużym stopniu intuicyjny interfejs graficzny. Proces tworzenia nowego drzewa genealogicznego rozpoczynamy od dodania profilu wybranej osoby, uzupełnienia jej danych itp. Kolejnym krokiem jest już tylko tworzenie kolejnych profili i ustalanie relacji pomiędzy nimi. Wśród dostępnych relacji znajdziemy takie jak ojciec, matka, brat, siostra, małżonek/partner, syn, córka i niepowiązane. W przypadku np. profili dzieci użytkownik ustalać może czy było ono adoptowane, czy rodzic był rodzicem adopcyjnym itd.

Kreowanie nawet rozbudowanych drzew genealogicznych z wykorzystaniem My Family Tree jest nie tyle proste co również wygodne i przyjemne. Aplikacja daje możliwość różnorakiej prezentacji wszystkich wprowadzonych danych, generowania wykresów i statystyk, a także wyświetlania osi czasu. Program obsługuje import i eksport danych w formacie GEDCOM.

Uwaga!

  • Spolszczenie do programu dostępne jest w naszym dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Polskie lokalizacje (patrz: Programy powiązane).

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

darmowy
intuicyjność, brak możliwości podglądu całego drzewka, brak PL
ocena użytkownika
20.03.2016 11:00 • Recenzja do wersji 5.0.4.0

Zainstalowałem i szukam w pośpiechu jak dodać kolejną osobę... tak szukam w menu na górze i nic. W końcu na spokojnie patrzę, a tu na osobie jest add uff. Oczywiście dobre programy źle oznaczyło, że jest polski. Dobra bawię się, ale jak się pomyli w relationship, to trudno jest to zmienić, nie bawiłem się usunąłem osobę i dodałem na nowo, masakra... Stworzyłem drzewko, ale nie można rozwinąć całego i exportować do zdjęcia. Cóż pewnie, że darmowy to musi być utrudnienie.

Bardzo szybkie poruszanie się po całym drzewie genealogicznym. Brak limitu ilości członków rodziny. Duża ilość danych, które można umieścić w drzewie.
Nie znalazłem możliwości wydruku drzewa we formie plakatu?
ocena użytkownika
30.10.2015 18:12 • Recenzja do wersji 4.0.8.0

Przesiadłem się z My Heritage, który niestety w darmowej wersji ma limit członków rodziny i nachalnie próbuje zachęcić do wykupienia Premium. Ten program łatwo zaimportował plik GEDCOM. Polecam.