My Lockbox My Lockbox 4.3.4

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Inne programy zabezpieczające
Pob​ierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

My Lockbox to proste narzędzie, będące idealnym rozwiązaniem dla początkujących użytkowników, którzy chcieliby zabezpieczyć swoje poufne dane przed innymi użytkownikami komputera.

Z poziomu programu stworzyć możemy w dowolnej lokalizacji na naszym dysku specjalny folder, pełniący w pewnym sensie funkcję wirtualnego sejfu. Wszystkie umieszczane w nim dane, pliki i foldery, mogą być w dowolnym momencie ukryte i zabezpieczone. My Lockbox sprawia, że zarówno zawartość wspomnianego folderu-sejfu, jak również on sam nie jest dostępny dla kogokolwiek, kto nawet uzyska fizyczny dostęp do komputera.

Obsługa tego niewielkiego programu jest banalnie prosta. Wystarczy, że zdefiniujemy katalog, w którym przechowywać będziemy poufne dane, umieścimy je tam i zablokujemy dostęp do nich (przycisk 'Lock'). Aby z kolei odblokować nasze pliki i foldery musimy poprawnie wpisać swoje hasło i kliknąć w oknie programu opcję 'Unlock'.

My Lockbox po uruchomieniu działa w obrębie zasobnika systemowego, skąd możemy zarządzać konfiguracją programu. Oferuje on kilka ciekawych opcji, z pomocą których folder-sejf będzie automatycznie blokowany kiedy uśpimy/zahibernujemy komputer lub brak będzie aktywności użytkownika przez zadany czas. Program daje również możliwość definiowania skrótów klawiszowych oraz listy zaufanych procesów, które mogą korzystać z zabezpieczonych danych.

Uwaga!

  1. Wersja bezpłatna programu pozwala nam na definiowanie i korzystanie maksymalnie z jednego zabezpieczonego folderu. Chcąc ominąć to ograniczenie należy zakupić licencję edycji Pro.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

prosty interfejs, monit o wprowadzenie hasła do programu
brak
ocena użytkownika
27.05.2016 21:32 • Recenzja do wersji 3.9.3

Mały i prosty w obsłudze program do zabezpieczania naszych danych. Program instaluje się szybko i działa bezproblemowo. Obsługa jest banalnie prosta, interfejs nawet osobom początkującym nie powinien sprawić problemu - wystarczy wskazać folder i kliknąć przycisk zabezpiecz. Plus za prosty interfejs i monit o wprowadzenie hasła przy uruchamianiu programu. Drobny minus za ograniczenie w wersji darmowej. Ja jestem mile zaskoczony prostotą obsługi i szybkością działania. Program spełnia moje oczekiwania.