My People już w Windows 10 16184: koniec Messaging był dobrą decyzją?

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Częściowej implementacji funkcji My People, Microsoft dokonał już w poprzedniej kompilacji testowej Windowsa. Aby jednak ją uruchomić, trzeba się było nieco napracować. W ostatnim czasie Microsoft udostępnił w kanale Fast Ring kompilację 16184, w której My People jest już dostępne oficjalnie.

Ludu mój, ludu!

Funkcje nie różnią się znacznie od tego, co widzieliśmy już wcześniej. My People umożliwia przypinanie kontaktów do paska zadań, na razie ich liczbę ograniczono do trzech. Aby rozpocząć korzystanie, konieczna jest instalacja ze Sklepu najnowszych wersji Skype’a, Poczty i Kontaktów. Wówczas możliwe będzie prowadzenie konwersacji w jednym oknie z różnych komunikatorów, przełącznik widoczny jest nad polem wprowadzania wiadomości.

My People miało pojawić się już w Creators Update, Microsoft nie zdążył jednak sfinalizować prac. Jego pierwsza oficjalna implementacja jest dobrą okazją do porównania z Messaging – funkcją Windowsa 10, która miała połączyć w sobie możliwości komunikacji pomiędzy pecetami i smartfonami. Mimo że te możliwości zostały ocenione pozytywnie przez inisderów, to Microsoft zdecydował o przeniesieniu ich do Skype’a.

Warto było ubić Messaging

Teraz pośrednio trafiają one do Windowsa jako My People. W okrojonej formie, w zasadzie jako dodatkowy interfejs dla innych komunikatorów. Trudno jednak dziwić się Microsoftowi: gdy Messaging zapowiadało się na świetną funkcję, całkiem nieźle miał się mobilny Windows. Dziś, kiedy ostatecznie zwija on żagle, potrzeba wymiany informacji pomiędzy mobilnym a stacjonarnym Windowsem jest w zasadzie żadna.

Znacznie rozsądniejsze może okazać się właśnie wykorzystanie Skype’a, dzięki któremu z poziomu paska zadań będzie można porozmawiać także z użytkownikami urządzeń z Androidem, iOS-em, macOS-em i Linuksem. My People nie zapowiada się na funkcję rewolucyjną, niemniej czas pokazał, że utrzymywanie Messaging również okazałoby się strzałem w stopę.

Integracja z Gmailem

Do Windowsa 10 w kompilacji 16184 trafiła także opisywana już przez nas wcześniej bardziej zaawansowana integracja z Gmailem. Odtąd dostępna jest obsługa skrzynek odbiorczych z automatycznym sortowaniem, poprawione wyszukiwanie oraz automatycznych powiadomień o podróżach, utworzonych na podstawie maszynowej analizy treści wiadomości. Dotąd takie możliwości były zarezerwowane jedynie dla kont Outlook.

© dobreprogramy