r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

My Phone, czyli Skybox w szczegółach

Strona główna Aktualności

Pojawiły się szczegóły na temat usługi wcześniej kojarzonej z nazwą Skybox, teraz oficjalnie nazwanej My Phone - backupu danych on-line z telefonu Windows Mobile na serwery Microsoftu.

My Phone będzie usługą bezpłatną, przynajmniej na początku w fazie beta, dostępną dla posiadaczy smartfonów z systemem Windows Mobile 6. Umożliwi synchronizację do 200 MB danych z serwerem, do którego dostęp zabezpieczony będzie hasłem. Synchronizacja może być automatyczna lub ręczna. Wśród informacji, jakie będą mogły być kopiowane znajdują się między innymi kontakty, kalendarz, zadania, dokumenty i zdjęcia. Dane te będą synchronizowane w obie strony, więc zmiany dokonane na serwerze także zostaną przekopiowane do telefonu.

Narzędzie integruje się z usługami Windows Live - jeśli posiadamy w telefonie zainstalowany pakiet tego oprogramowania, synchronizacja kontaktów przebiegać będzie w oparciu o Windows Live Contacts. Bez względu na konfigurację kopiowane nie będą natomiast elementy przechowywane na serwerze Exchange (jeśli telefon jest do niego przyłączony) oraz kontakty na karcie SIM.

Usługa może być przydatna zwłaszcza w sytuacji, gdy telefon zostanie zgubiony bądź skradziony, a także gdy wymienimy go na nowy - zamiast zastanawiać się, jak skopiować kontakty, kalendarz i dokumenty wystarczy zainstalować klienta My Phone i wykonać synchronizację, która pobierze wszystkie elementy prosto z serwera. Nie jest to jednak żadna nowość na rynku, podobne usługi istnieją od dawna - na przykład bezpłatny Dashwire. Czas pokaże, czy My Phone Microsoftu będzie miał wystarczającą siłę przebicia.

Niestety na razie wersja beta będzie dostępna wyłącznie na zaproszenie. Pierwszeństwo prawdopodobnie będą mieli uczestnicy konferencji Mobile World Congress, która odbędzie się w Barcelonie

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.