reklama

MySQL GUI Tools Bundle

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

MySQL GUI Tools Bundle to zestaw nierozwijanych już, ale wciąż popularnych i przydatnych graficznych narzędzi do zarządzania bazami danych MySQL w wersji 5.0.

W skład MySQL GUI Tools Bundle wchodzą MySQL Administrator — narzędzie do administracji środowiskiem serwera MySQL, MySQL Query Browser — proste narzędzie graficzne pozwalające tworzyć, wywoływać, optymalizować i zarządzać zapytaniami w języku SQL wobec serwera baz danych MySQL, a także MySQL Migration Toolkit — zaawansowany zestaw narzędzi, które pozwalają szybko przemigrować istniejące bazy danych pracujące w oparciu o konkurencyjne rozwiązania do MySQL.

Uwaga!

MySQL GUI Tools Bundle nie są już rozwijane przez MySQL i zostały zastąpione przez MySQL Workbench - zintegrowane środowisko graficzne do zarządzania serwerem MySQL. Co za tym idzie, niektóre funkcje narzędzi mogą nie działać poprawnie z najnowszymi wersjami serwera MySQL.

ZAWARTOŚĆ ZESTAWU:

MySQL Administrator

MySQL Administrator to zaawansowane narzędzie do administracji środowiskiem serwera MySQL, które daje łatwy wgląd w parametry pracy baz danych. MySQL Administrator integruje procesy zarządzania i bieżącego utrzymania baz danych w jedno spójne środowisko z przejrzystym, intuicyjnym, graficznym interfejsem użytkownika. Narzędzie pozwala osiągnąć większą dostępność baz danych dzięki łatwiejszemu nimi zarządzaniu, zredukować liczbę błędów dzięki wizualizacji procesów administracyjnych, zmniejszyć koszty zarządzania bazami danych dzięki większej produktywności administratora oraz podnieść bezpieczeństwo środowiska dzięki uproszczeniu procesów zarządzania uprawnieniami dostępu.

MySQL Administrator pozwala programistom i administratorom wykonywać wszystkie operacje dostępne z poziomu wiersza poleceń oraz pliku konfiguracyjnego MySQL poprzez graficzny interfejs użytkownika. Pozwala konfigurować parametry pracy serwerów, zarządzać użytkownikami i prawami dostępu, dynamicznie monitorować stan baz danych, przeprowadzać typowe zadania administracyjne jak wykonywanie i odtwarzanie kopii zapasowych, monitorowaniu replikacji czy przeglądanie logów.

MySQL Query Browser

MySQL Query Browser to proste narzędzie graficzne pozwalające tworzyć, wywoływać, optymalizować i zarządzać zapytaniami w języku SQL wobec serwera baz danych MySQL - wszystko także w sposób wizualny, na zasadzie "przeciągnij i upuść". Dodatkowo, zintegrowane środowisko zapewnia też Query Toolbar (pozwala łatwo nawigować po historii wywoływanych zapytań), Script Editor (wspomaga ręczne tworzenie wyrażeń SQL), Results Window (pozwala łatwo porównywać wyniki działania kilku zapytań), Object Browser (pozwala zarządzać bazami, zakładkami i hostorią przy pomocy intuicyjnego interfejsu), Database Explorer (pozwala zaznaczać tabele i pola wobec których chcemy wywołać zapytanie, pozwala też tworzyć i kasować tabele), Table Editor (do tworzenia, edycji i kasowania tabel) oraz tzw. Inline Help dokańczający komendy użytkownika i służący pomocą z zakresu składni, obiektów, funkcji i parametrów wywołań.

MySQL Migration Toolkit

MySQL Migration Toolkit to zaawansowany zestaw narzędzi, które pozwalają szybko przemigrować istniejące bazy danych pracujące w oparciu o konkurencyjne rozwiązania do MySQL. Przy pomocy kreatorów ubranych w graficzny interfejs użytkownika MySQL Migration Toolkit pozwala zaimplementować sprawdzoną metodologię poprzez przeprowadzenie administratora lub programisty przez poszczególne kroki procesu migracji.

MySQL Migration Toolkit pozwala szybko przemigrować obiekty schematów (jak tabele, widoki, indeksy, wbudowane procedury czy wyzwalacze) z baz Oracle, Microsoft SQL Server, Microsoft Access i innych. Pozwala zredukować ryzyko migracji dzięki oparciu projektu migracji o sprawdzone procedury postępowania, obniżyć koszty migracji dzięki wykorzystaniu zintegrowanego zestawu narzędzi, wyeliminować dni pracy związane z ręcznym pisaniem, testowaniem i debugowaniem własnych skryptów. Warto zaznaczyć, że zawarte w ramach MySQL Migration Toolkit narzędzia pozwalają także dostosować proces migracji i zaadaptować ich działanie do specyficznych potrzeb - chociażby poprzez stworzenie własnych metod migracji w języku Java.

Istotną zaletą pakietu jest możliwość przeprowadzenia migracji zdalnie, bezpośrednio pomiędzy jednym a drugim serwerem baz danych - z pominięciem lokalnej stacji roboczej użytkownika. Ponadto, narzędzia pakietu umożliwiają przeprowadzenie migracji w czasie rzeczywistym lub wykonanie obrazu wzorcowej bazy danych i przygotowanie odpowiednich skryptów do wykonania migracji w późniejszym czasie - pozwala to także stworzyć kopię zapasową bazy i w razie niepowodzenia szybko powrócić do oryginalnego stanu.

Warto także zaznaczyć, że MySQL Migration Toolkit wykorzystuje agentów napisanych w Javie, co pozwala migrować bazy danych pracujące w różnych środowiskach - np. przejść z bazy Oracle pracującej w oparciu o Solarisa na serwer MySQL pracujący w oparciu o Windows Server.

Uwaga!

  1. Program nie jest już dostępny do pobrania.
© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #6 30.08.2010 17:17

Myślę że przydatne narzędzie. Bardziej wygodne np. od obsługi MySQL na WampServer

  #5 01.03.2010 10:12

ustaw default-character-set=utf8

  #4 27.12.2009 16:29

Czy ktoś wiej jak go ustawić by akceptował polskie znaki

  #3 06.08.2008 21:37

Przetestowałem wiele baz danych w pracy zawodowej i jak narazie najprzyjemniej pracuje mi sie z MySQL. Myśle, że zagości u mnie na długo :)

  #2 25.11.2007 00:40

Niestety, do szybkiej modyfikacji danych lub jej edycji Query Browser nie jest zbyt wygodny. Trzeba przyznać, że pod względem graficznym pakiet jest świetny, tylko jeszcze muszą dopracować łatwe i szybkie przeglądanie i zarządzanie rekordami, ewentualnie utworzyć dodatkowe narzędzie specjalnie do tych celów.

  #1 02.10.2007 15:37

Po prostu wypas, tak samo jaki MySQL

reklama