MySQL Workbench 8.0.23

Strona główna Mac Programowanie Inne programy dla programistów
Pobierz program

MySQL Workbench to narzędzie do zarządzania i modelowania baz danych MySQL. Za jego pomocą można edytować konfigurację serwera i jego komponentów, a także zaprojektować i stworzyć schematy (wizualne reprezentacje tabel, widoków itp.) nowych baz danych, wykonać dokumentację istniejących oraz zapewnić wsparcie przy procesach migracji do MySQL.

Główne cechy narzędzia to oparcie o silnik graficzny OpenGL, wsparcie dla procesów reverse-engineeringu i synchronizacji baz danych, możliwość generowania skryptów SQL, przeglądowy tryb pracy w którym cały model bazy jest prezentowany w jednym przekrojowym widoku, wsparcie dla projektowania baz na poziomach koncepcyjnym, logicznym i fizycznym, rozszerzalna architektura, eksport modelu jako skryptu SQL typu CREATE, import i eksport modeli DBDesigner4, wizualna reprezentacja tabel, widoków, procedur wbudowanych oraz funkcji oraz pełne wsparcie dla możliwości MySQL 5.

Aplikacja łączy możliwości nierozwijanych już narzędzi dostępnych niegdyś w ramach MySQL GUI Tools. W MySQL Workbench znajdziemy więc funkcjonalność między innymi MySQL Administrator i MySQL Query Browser. Pomimo tego, że w niektórych wersjach zdarzają się problemy ze stabilnością aplikacji, to jednak nadal jest to najlepsze narzędzie dla administratora, jak i programisty MySQL, pozycja obowiązkowa dla każdego środowiska wyposażonego w serwer MySQL.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!