MySQL w ofercie Connect Distribution

Strona główna Aktualności

O autorze

Na mocy podpisanej umowy o współpracy firma CONNECT DISTRIBUTION sp. z o. o. została autoryzowanym i jedynym dystrybutorem na Polskę rozwiązań szwedzkiej firmy MySQL, twórcy jednej z najpopularniejszych darmowych baz danych.

Model sprzedaży i użytkowania bazy MySQL różni się znacznie od standardów przyjętych przez praktycznie wszystkich innych liczących się producentów relacyjnych baz danych. W przypadku MySQL sam produkt (czyli baza danych) jest całkowicie bezpłatny, oznacza to, że każdy może go sobie pobrać ze strony twórców i dowolnie użytkować. To co jest płatne to tzw. wsparcie techniczne. W ogromnej większości firm support stanowi ok. 15-20% w związku z tym widać, że posiadanie i użytkowanie bazy MySQL jest tańsze od produktów konkurencyjnych o 80-90%, co w przypadku większych instalacji przekłada się na konkretne oszczędności. To jest właśnie przyczyna tak wielkiej popularności tej bazy danych i jej wyboru nawet przez duże międzynarodowe korporacje.

W ramach współpracy MySQL i CONNECT DISTRIBUTION w ofercie dystrybutora prócz samych produktów znajdą się w najbliższym czasie również szkolenia oraz lokalna pomoc techniczna (w języku polskim). W drugiej połowie września planowana jest pierwsza w Polsce konferencja użytkowników, partnerów i sympatyków bazy MySQL.

Aktualnie oferowane jest wsparcie techniczne na poziomach: Basic, Silver, Gold i Platinum. Praktyczna różnica to sposób dostępności oraz czas reakcji biura technicznego MySQL na zgłaszane problemy użytkowników. Cennik dostępny jest na stronie firmy.

© dobreprogramy
s