MySpace pomoże programistom

Strona główna Aktualności

O autorze

MySpace uruchomiło MySpace Developer Platform zawierającą narzędzia i API do tworzenia dodatków dla tego serwisu społecznościowego. Dzięki niemu programiści będą mogli pisać i testować widgety nim zostaną one udostępnione za miesiąc.

Zapowiedziano, że w marcu wystartuje Application Gallery, w której użytkownicy znajdą tysiące przetestowanych i bezpiecznych widgetów do umieszczenia na ich stronach. Widgety będą mogły być widzialne i dostępne dla wszystkich odwiedzających dany profil lub też niewidzialne i dostępne tylko dla autora. Co ciekawe widgety będą miały swoje profile i użytkownicy będą mogli dodawać je do znajomych.

Narzędzia dla programistów będą dzielić się na trzy kategorie: OpenSocial API ze specyficznymi rozszerzeniami MySpace dla aplikacji JavaScript i HTML; action scripts umożliwiające współdziałanie Flasha z API oraz backend opierający się na technologii REST (Representational State Transfer) dla komunikacji server-to-server w celu zwiększenia wydajności.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa kod aplikacji zostanie sprawdzony pod kątem szkodliwego kodu za pomocą narzędzia Caja stworzonego przez Google.

© dobreprogramy

Komentarze