r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

MyWheels – OBDII asystent 0.3.6

Strona główna Android Podróże i transport Diagnostyka samochodowa (OBD)

MyWheels to wygodne połączenie diagnostyki OBDII, kalendarza tankowań i napraw oraz dziennika podróży. Aplikacja na bieżąco podpowiada, kiedy warto zmienić bieg, monitoruje spalanie paliwa, zapisuje wskazania czujników podczas jazdy, przypomina o przeglądach i tak dalej.

Galeria programu

Aplikacja pozwala dodać kilka samochodów i podać ich dane, jak pojemność silnika, VIN, daty przeglądu i końca ważności ubezpieczenia i tym podobne dane, a także dodać zdjęcie. Jeśli dane mają być zapisane, należy założyć konto, co można zrobić tradycyjnie lub przez Facebooka.

Po połączeniu z donglem aplikacja zaczyna rejestrować przejazd. Na bieżąco można obserwować tylko podstawowe parametry jazdy, jak prędkość, temperatura silnika i powietrza, obroty oraz ciśnienie paliwa, przy czym skala ciśnienia jest bardzo szeroka. Aplikacja podpowiada też, kiedy zmienić bieg, ale nie sprawdza się w samochodach ze skrzynią 6-biegową.

Po zapisaniu trasy można przejrzeć bardziej szczegółowe parametry, jak wykres prędkości, obrotów, napięcia, temperatur, oraz rozkład biegów, przy czym ten ostatni nie zawsze się sprawdza na wysokich biegach.

Aplikacja ponadto pozwala prowadzić dziennik tankowań i automatycznie wylicza koszty utrzymania samochodu oraz bieżące koszty przebytych tras. Przy tankowaniu trzeba wpisać cenę paliwa oraz bieżący przebieg. Na ich podstawie zostanie obliczona cena przejazdów, zaś informacje o spalaniu zostaną odczytane z komputera pokładowego.

Aplikacja wymaga dongla OBDII, z którym smartfon może połączyć się przez WiFi lub Bluetooth. Taki moduł można kupić od producenta aplikacji.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

MyWheels – dziennik tankowań, ekonomiczna jazda i prosta diagnostyka OBDII po polsku

26
OPROGRAMOWANIE 14.09.2016 | Anna Rymsza (Xyrcon)

MyWheels to wygodne połączenie diagnostyki OBDII, kalendarza tankowań i napraw oraz dziennika podróży. Nie dajcie się zmylić nazwie – aplikacja powstaje w Polsce. Jest rozwijana od około miesiąca i zapowiada się bardzo ciekawie. Na razie jest dostępna tylko dla Androida, zupełnie za darmo. W przygotowaniu jest wersja dla iOS. Zacząć należy od tego, że by w pełni korzystać z MyWheels, potrzebny jest odpowiedni dongiel, który można wpiąć w złącze diagnostyczne samochodu. Aplikacja może korzystać z dowolnego dongla WiFi lub Bluetooth, ale jeśli nie macie takiego, można kupić go na stronie…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #1 31.10.2016 18:34

Nie da się łączyć się przez WiFI. tylko Bluetooth. Opcja WIFI napisane ze będzie, ale kiedy :) to wie :)

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.