Mystery Solved - ciekawy sposób promocji legalności

Strona główna Aktualności

O autorze

To, że Microsoft od dawna i na różne sposoby próbuje przekonywać użytkowników do nie korzystania z pirackich wersji oprogramowania, a także zachęca do kupowania jedynie oryginalnych i legalnych produktów, nie jest dla nikogo żadną nowością. Wbrew powszechnym przekonaniom, działania te objawiają się też całkiem interesującymi akcjami jak chociażby Mystery Solved.

W ramach wspomnianej oferty można bezpłatnie otrzymać tzw. pendrive - czyli zewnętrzny nośnik pamięci w postaci kluczyka USB - zapełniony kompletem najróżniejszych informacji m.in. o różnych programach licencyjnych Microsoftu, zasadach licencjonowania (m.in. OEM), a także odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania. Pomysł banalny ale zapewne okaże się skuteczny. Oprócz użytkowników zainteresowanych tą tematyką, skusić na ofertę mogą się bowiem też ci, którzy prawdopodobnie nie byliby zainteresowali gdyby informacje te dostarczane były np. na płycie CD. Powód jest prozaiczy - dane z kluczyka USB można przecież wyczyścić i w ten oto sposób otrzymujemy nie tylko przydatne ale też o określonej wartości, urządzenie do dalszego wykorzystania. Pomysłodawcy zaś najprawdopodobniej zakładają, że przynajmniej część użytkowników z tej drugiej grupy, przed operacją "czyszczenia" zapozna się wcześniej z przygotowanymi dla nich informacjami.

Niestety z naszego punktu widzenia Mystery Solved jest jedynie tzw. ciekawostką przyrodniczą - z oferty (jak na razie) mogą skorzystać wyłącznie mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Miejmy jednak nadzieję, że podobnych pomysłów doczekamy się i w naszym regionie.

© dobreprogramy
s