NAJR 0.9.6

Strona główna Windows Gry Logiczne i karciane
Pobierz progr​am
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

NAJR to specjalnie dość oszczędny graficznie projekt, ale dzięki temu wyróżniający się pośród innych bezpłatnych gier zręcznościowych o podłożu logicznym. Oszczędna forma pozwala skupić się na zadaniu i główkowaniu, zaś kolorystyka jasno pokazuje, jaką kulką aktualnie kierujemy. Zabawa opiera się bowiem na sterowaniu okrągłymi obiektami o różnorakich właściwościach w celu dotarcia do wyjścia z poziomów.

Etapy podzielone są zazwyczaj na obszary, do których mogą dostać się tylko określone kule. Podstawowa niebieska jest największa, ale dysponuje zdolnością chwilowego kurczenia się. Fioletowa potrafi lewitować, żółta strzelać przyczepiającą się do płaskich powierzchni linką, zaś szara strzela, co przydaje się głównie do likwidowania szklanych ścian. Ewentualnie impet pocisków da się tutaj wykorzystywać jako formę odrzutu.

Gra podzielona została na swoiste rozdziały, po kilka krótkich układów każdy. Zabawa nawiązuje trochę do nieśmiertelnego The Lost Vikings, tylko zamiast postaci o swoich własnych zdolnościach mamy właśnie lekko futurystyczne kule. Do mety muszą tu dotrzeć wszystkie. Na szczęście utrata życia powoduje tylko cofnięcie się do ostatniego punktu kontrolnego. Rozgrywka nigdy przez to nie frustruje. Prosty pomysł, a wciąga.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!