NAPS2 NAPS2 6.1.2

Strona główna Windows Grafika Przechwytywanie obrazu
Pobie​rz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

NAPS2 to poręczne oraz darmowe narzędzie przeznaczone do skanowania dokumentów, obrazów i nie tylko, a następnie zapisywaniu ich w jednym z dostępnych formatów. Oprogramowanie to posiada 17 wersji językowych, w tym język polski i cechuje się prostotą obsługi.

Aplikacja obsługuje skanery wykorzystujące zarówno standard WIA, jak i TWAIN, czyniąc ją tym samym kompatybilnym z praktycznie każdym urządzeniem. Przy pierwszym użyciu program sam wykryje język systemu, a użytkownikowi pozostanie jedynie dodanie nowego urządzenia do programu poprzez nazwanie skanera, wskazanie (koniecznie podłączonego) urządzenia i zatwierdzenie. Następnie pozostaje już tylko samo skanowanie. Bardziej zaawansowani użytkownicy mogą zagłębić się w opcjach dotyczących palety kolorów, rozdzielczości, czy też skalowania i jasności.

NAPS2 pozwala na zapis zeskanowanych stron zarówno jako dokumenty PDF oraz pliki obrazów w formatach TIFF, JPEG, PNG i nie tylko. Całość ubrana jest w schludny i czytelny interfejs użytkownika, czyniąc korzystanie z programu wyjątkowo prostym i przyjemnym. Zastrzeżeń nie można mieć również co do szybkości działania aplikacji.

Uwaga!

  • Program wymaga zainstalowanych w systemie bibliotek .NET Framework w wersji 3.5 lub nowszej. Najnowszą wersję .NET Framework można pobrać w dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Biblioteki i inne dodatki (patrz: Programy powiązane).

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Szybki, lekki, darmowy, prosty w obsłudze.
Brak
ocena użytkownika
22.11.2016 19:39 • Recenzja do wersji 5.3.3

Świetny program, zastąpił aplikację firmy HP, która przestała działać pod windows 10.