NASA App 4.0.2

Strona główna iOS Edukacja i nauka Fizyka i astronomia
Pobierz program
lub zeskanuj:

Dzięki oficjalnej aplikacji NASA (Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej) możemy jeszcze lepiej poznać kosmos. Za pomocą programu otrzymujemy dostęp do bogatej bazy informacji, materiałów oraz transmisji agencji.

Ekran główny apliakcji wita nas aż 9 kategoriami, wśród nich znajdują się: Missions, Images, Videos, Tweets, TV & Radio, News & Features, Centers, Featured oraz Programs. Niestety część działów oparto na stronach www, które są wczytywane z poziomu programu. Utrudnia to nawigację i wpływa niekorzystnie na czytelność.

Podczas ważnych wydarzeń aplikacja pozwala śledzić transmisje wideo, a dzięki kanałowi TV oraz stacji radiowej być na bieżąco z informacjami. Archwialne materiały filmowe odnajdziemy w zakłądce wideo. W poszukiwaniu treści pomoże nam również klasyczna wyszukiwarka.

Interfejs programu choć nie zachwyca, prezentuje się czytelnie i intuicyjnie. Pomimo braku polskiej wersji językowej, nikt nie powinien mieć problemu z nawigacją. Aplikacja dostępna jest za darmo.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby: aplikacje do oglądania nieba

29
02.05.2015  •  Anna Rymsza

Jako że noce są coraz cieplejsze, przedstawiamy kilka aplikacji, które zaspokoją ciekawość budzoną przez obserwowanie nocnego nieba. Z nimi dowiecie się, jakie obiekty są widoczne, gdzie znajdują się sztuczne satelity i „co tak jasno świeci”. Stellarium Stellarium to w pełni wyposażone mobilne planetarium, z którego można korzystać bez połączenia z Internetem. Mapa nieba może być pokazywana na podstawie pozycji GPS lub wprowadzonej ręcznie, a także przesuwać się wraz ze zmianą pozycji urządzenia. W jej katalogu znajduje się ponad 600 tysięcy gwiazd, a także galaktyki i mgławice. O każdej…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNetflix mówi, że ma czyste ręce. Nie zbieramy o was danych