NASK rozpoczął wstępną rezerwację domen .EU

Strona główna Aktualności

O autorze

7 grudnia 2005 r. rozpocznie się pierwsza faza rejestracji nazw internetowych w domenie .EU, o czym pisaliśmy szerzej na początku października. Wieloletni polski rejestrator domen - NASK, rozpoczął właśnie proces wstępnej rezerwacji nazw w domenie .EU.

Przez pierwsze cztery miesiące od 7 grudnia 2005 r. do 7 kwietnia 2006 r., prawo do rejestracji domen .EU przysługuje wyłącznie instytucjom publicznym (wśród nich miastom i urzędom, obszarom geograficznym oraz innym jednostkom i organom posiadającym uprawnienia do posługiwania się określoną nazwą) oraz podmiotom posiadającym zarejestrowane znaki towarowe. W drugim etapie rejestracja będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych na zasadzie pierwszeństwa zgłoszenia.

Liczymy na to, że prowadzona przez polskich rejestratorów intensywna promocja domeny europejskiej przyczyni się do wzrostu ogólnego zainteresowania korzystaniem z domen internetowych. Wraz z uruchomieniem rejestracji domen .EU powinniśmy zaobserwować rosnącą liczbę rejestracji także w domenie krajowej .PL, tym bardziej że od 1 grudnia tego roku wprowadzamy specjalne dodatkowe rabaty dla osób fizycznych rejestrujących domeny .PL przez naszych pośredników - informuje Kierownik Działu Domen NASK Andrzej Bartosiewicz.

Wstępnej rezerwacji domen .EU można dokonać na stronie www.DNS.pl.

© dobreprogramy
s