NBP Safe 5.0.4b

Strona główna Android Edukacja i nauka Inne programy edukacyjne i naukowe
Pobierz program
lub zeskanuj:

NBP Safe to oficjalna aplikacja na smartfony i tablety z Androidem, wydana przez Narodowy Bank Polski. Program służy jako baza wiedzy o pracy i działalności NBP, pomaga też poszerzyć wiedzę o zabezpieczeniach chroniących polskie banknoty i monety przed fałszowaniem.

Najważniejszą częścią programu NBP Safe jest katalog banknotów oraz monet będących w obiegu w Polsce. W aplikacji możemy sprawdzić, jakie zastosowano w nich zabezpieczenia przed fałszowaniem, dowiedzieć się, jakie wymiary mają poszczególne monety i jakich metali użyto do ich produkcji itp. Aplikacja oferuje też możliwość porównania zabezpieczeń stosowanych obecnie z tymi używanymi w 1994 r. Program jest prosty w obsłudze, pozwala też na personalizację wyglądu, aby dostosować go do potrzeb np. osób niedowidzących.

Prostota obsługi nie idzie w parze z jakością treści wyświetlanej w kategorii Aktualności. Zawiera ona wpisy pobrane z konta NBP na Twitterze. Szczegółowe informacje wyświetlą się w przeglądarce internetowej, na oficjalnej stronie NBP, co wymaga przeskakiwania od programu do programu.

W aplikacji NBP Safe znajdziemy też kalkulator walutowy, który pozwala przeliczyć wartość walut według bieżącego kursu.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Z aplikacją NBP Safe sprawdzicie, czy Wasze banknoty nie są fałszywe

22
26.01.2016  •  Łukasz Maślanka

W lutym 2016 r. w Polsce pojawią się nowe banknoty o nominale 200 zł, lepiej zabezpieczone przed fałszerstwami. To, jakich metod użyto do ochrony przed oszustami, możecie sprawdzić w oficjalnej aplikacji NBP Safe, dostępnej na urządzenia z Androidem, iOS i Windows Phone. Od kilku lat Narodowy Bank Polski wymienia banknoty będące w obiegu finansowym w naszym kraju na nowsze, wyposażone w lepsze zabezpieczenia, które mają chronić je przed podrobieniem. Już w 2014 r. poprawek doczekały się banknoty o nominale: 10, 20, 50 i 100 zł. Od 12 lutego br., czyli już za kilkanaście dni, do użytku wejdą…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNowość w Mapach Google. Nawigacja będzie skuteczniejsza