NBP Safe NBP Safe 5.0.4b

Strona główna Android Edukacja i nauka Inne programy edukacyjne i naukowe
Pobierz program
lub zeskanuj:

NBP Safe to oficjalna aplikacja na smartfony i tablety z Androidem, wydana przez Narodowy Bank Polski. Program służy jako baza wiedzy o pracy i działalności NBP, pomaga też poszerzyć wiedzę o zabezpieczeniach chroniących polskie banknoty i monety przed fałszowaniem.

Najważniejszą częścią programu NBP Safe jest katalog banknotów oraz monet będących w obiegu w Polsce. W aplikacji możemy sprawdzić, jakie zastosowano w nich zabezpieczenia przed fałszowaniem, dowiedzieć się, jakie wymiary mają poszczególne monety i jakich metali użyto do ich produkcji itp. Aplikacja oferuje też możliwość porównania zabezpieczeń stosowanych obecnie z tymi używanymi w 1994 r. Program jest prosty w obsłudze, pozwala też na personalizację wyglądu, aby dostosować go do potrzeb np. osób niedowidzących.

Prostota obsługi nie idzie w parze z jakością treści wyświetlanej w kategorii Aktualności. Zawiera ona wpisy pobrane z konta NBP na Twitterze. Szczegółowe informacje wyświetlą się w przeglądarce internetowej, na oficjalnej stronie NBP, co wymaga przeskakiwania od programu do programu.

W aplikacji NBP Safe znajdziemy też kalkulator walutowy, który pozwala przeliczyć wartość walut według bieżącego kursu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!