NETGEAR genie 2.4.56

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia sieciowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

NETGEAR genie to niezbędne oprogramowanie dla każdego administratora sieci lokalnej lub internetowej. Przy użyciu programu możemy w prosty sposób zarządzać i kontrolować sieć, a także rozwiązywać wszelkie problemy związane z przewodowym i bezprzewodowym (WiFi) dostępem do internetu.

Do prawidłowego funkcjonowania oprogramowania, wymagane jest posiadanie dowolnego routera firmy Netgear. W innym wypadku nie otrzymamy dostępu do wszystkich funkcji programu. Jednym z najważniejszych elementów aplikacji jest test prędkości, za pomocą którego sprawdzimy przepustowość naszego łącza internetowego.

NETGEAR Genie oferuje dwie metody testowania szybkości łącza internetowego. Pierwsza metoda polega na przetestowaniu szybkości pobierania dowolnej witryny internetowej, a druga dokładnie zmierzy prędkość szerokopasmowego Internetu. Oprócz tego w programie nie mogło zabraknąć bardzo przydatnej funkcji do kontrolowania i wyświetlania wszystkich aktywnych aplikacji, które wysyłają bądź pobierają dane z Sieci.

Program wyświetla również mapę sieci, z której możemy odczytać i dowiedzieć się jakie urządzenia i komputery są podłączone w danej chwili do routera lub serwera. Poza tym użytkownik może odczytać szczegółowe informacje i parametry o każdym komputerze podłączonym do sieci (adres IP, typ maszyny, adres MAC i system operacyjny). Administratorzy sieci korzystający z tego oprogramowania mogą uruchomić kontrolę rodzicielską, w celu zablokowania lub ograniczenia dostępu do witryn internetowych niepowołanym użytkownikom.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #8 22.11.2017 14:27

Ja tu nie widzę zalet. Nie mogę się zalogować do rutera netgear JWNR2010v5, hasło nie działa, przez IP też nie chce. Nie mogę zmienić kanału ( pięciu użytkowników na kanale 11). Jak chciałem przez ten badziewiadzki programik zarejestrować produkt, to mi oznajmił, że nie mam połączenia z netm. Badziewie idzie do kosza a urządzenie do recyklingu. A i jeszcze doradca klienta dostanie opr za wmówienie mi tego badziewia.

  #7 17.01.2015 10:11

Pomimo wyliczonych powyżej "wad" ma jedna wielką zaletę. Pozwala na drukowanie z Iphonów, itp na zwykłych drukarkach (bez airprint).

  #6 29.11.2013 11:52

Podobne badziewie dodaje do ruterów Cisco Linksys które w sumie nic nie pomaga ale za to znakomicie zamula PC.
Najlepsze i najszybsze jest logowanie do rutera przez IP.

  #5 21.01.2013 18:56

Ja jestem tak mocno przyzwyczajony do obsługi przez 192, że tego typu programy są dla mnie zbędne. ALE dla wielu jest to problem.

Ten program to ułatwienie - trzeba mu przyznać, jest efektowny, graficzny. Trzeba tylko sprawdzić wcześniej modele!

MaciejG   1 #4 15.11.2012 19:20

bbbb1: Lista obsługiwanych routerów jest na stronie Netgeara:
http://www.netgear.com/landing/en-us/netgear-genie-routers.aspx

bbbb1   4 #3 02.11.2012 09:15

Faktycznie z tym programem jest coś nie tak. Po prostu za pomocą tego programu nie mogę się zalogować do routera. Logowanie poprzez IP bez problemu. Tak więc niech producent dopracuje program albo nie zawraca gitary. A swoją drogą scripter1 gdzie znalazłeś listę obsługiwanych routerów bo może tu tkwi problem. A jeżeli tak to niech NETGEAR, Inc. nie chwali się, że obsługuje jego sprzęt.

MaciejG   1 #2 01.10.2012 20:44

Po przetestowaniu aplikacji zaliczyłbym ją do "nieszkodliwych zbędników". Moim zdaniem, po zalogowaniu się do routera i tak uzyskujemy dostęp do większej, pełnej listy funkcji i opcji i raczej żaden administrator nie przesiądzie się na ten program. Mapa sieci dostępna jest w Win7 standardowo, z kolei testy prędkości każdy używa wg własnego uznania.

scripter1   8 #1 11.08.2012 09:41

Chciałem przetestować ten program ale okazuje się że mój router Netgear nie jest na liście obsługiwanych modeli (która jest bardzo krótka) a program twierdzi że nie mam połączenia z internetem i żadne funkcje nie chcą działać.
Szkoda, liczyłem na dobry program...