r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

NEWTON Dictate 4.0

Strona główna Windows Biuro Inne programy biurowe

Program NEWTON Dictate oferuje możliwość tworzenia dokumentów za pomocą własnego głosu – czyli dyktowania. Głos zostanie przetworzony na tekst w czasie dyktowania, ponadto można zapisać tekst wraz z nagraniem głosu do późniejszej edycji.

Galeria programu

Obsługa programu jest dość intuicyjna. Okno główne składa się z widoku dokumentu oraz różnych palet z narzędziami, których rozszyfrowanie nie powinno sprawiać problemu. Przed rozpoczęciem nagrywania warto odsłuchać przykładowe nagranie i zajrzeć do instrukcji, co pozwoli opanować specyficzny sposób wstawiania znaków interpunkcyjnych w tekście – należy bowiem mówić „nawjas” jeśli chcemy wstawić nawias, „nowalinia” w miejscu, w którym nacisnęlibyśmy Enter i tak dalej. Słowa kluczowe można przejrzeć w słowniku i zmieniać w miarę potrzeby.

Program z czasem uczy się opanować konkretnego użytkownika, dlatego też jeśli ma z niego korzystać kilka osób na tym samym komputerze, warto utworzyć osobne profile dla każdego z nich. Słowa, których nie ma w słowniku, można dodać samodzielnie, podając pisownię i zapis fonetyczny.

Wyniki dyktowania są bardzo dobre. Jeśli zadbamy o odpowiedni mikrofon (program sprzedawany jest z zestawem słuchawkowym) i ciszę w okolicy, nie ma najmniejszego problemu z zamianą mowy na tekst. Podczas korekty tekstu można odsłuchiwać nagranie dyktowania w przyspieszonym lub zwolnionym tempie. Podczas kopiowania możemy wybrać, czy zachowany zostanie tekst, dźwięk, czy dźwięk powiązany z tekstem. Jeśli w czasie dyktowania powinno być widoczne okno innego programu, można skorzystać z mini-dyktafonu – małego pływającego panelu z podstawowymi przyciskami, który pokaże przetworzony tekst.

Podstawowa wersja NEWTON Dictate START, przeznaczona przede wszystkim dla studentów, indywidualnych użytkowników i mniejszych przedsiębiorców, dostępna jest za 349 złotych. Według producenta wersja START umożliwia dyktowanie typowych dokumentów, korespondencji handlowej, umów, wykazów, prac semestralnych, opracowań i analiz. Słownik ogólny zawiera 300 000 najczęściej wykorzystywanych słów i wyrażeń. Częścią zestawu jest zestaw słuchawkowy firmy Sennheiser.

Wersja NEWTON Dictate BUSINESS kosztuje 2099 złotych i daje użytkownikom możliwość dyktowania typowych tekstów biznesowych, np. protokołów z negocjacji, zebrań, korespondencji biznesowej, analiz, artykułów czy raportów. Daje również możliwość dyktowania do programów zewnętrznych, transkrypcję wcześniej utworzonych nagrań dźwiękowych z dyktafonu oraz kompletne sterowanie głosowe włącznie z kierowaniem programami z pakietu MS Office. Również sprzedawany jest z zestawem słuchawkowym.

Najbardziej zaawansowana wersja NEWTON Dictate PROFESSIONAL (Prawo i administracja publiczna) to rozszerzenie wersji BUSINESS o specjalistyczny słownik prawniczy, umożliwia więc dyktowanie dokumentów prawniczych, administracyjnych i biznesowych. Ta wersja kosztuje 4799 złotych, a w pudełku znajdziemy licencje na kilka komputerów oraz profesjonalny mikrofon USB Olympus RecMic DR-2200 wraz z aplikacją do zarządzania nagraniami.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

NEWTON Dictate 4: zapisze każde słowo

35
SPRZĘT 05.04.2015 | Anna Rymsza (Xyrcon)

Dla wielu osób pisanie na klawiaturze nie jest czynnością, z którą czują się komfortowo. W momencie, gdy przychodzi potrzeba by przepisać długi tekst lub spisać protokół spotkania, oblewają się zimnym potem na myśl o zarwanych nocach. Na pomoc przychodzą mechanizmy rozpoznające mowę, które zamienią głos na tekst. Tylko czy można im zaufać? Oprogramowanie Newton Dictate 4 to nowość na naszym rynku. Po udanym testowaniu algorytmów rozpoznawania głosu w sektorze polskiego wymiaru sprawiedliwości, wydawca zdecydował się wprowadzić na polski rynek wersję „pudełkową“ programu do dyktowania…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #5 19.07.2016 14:26

brak wersji testowe? gdzie oni sie urodzili?

  #4 13.12.2015 21:46

w balona to nie ze mna

kamil004   8 #3 07.04.2015 20:11

skoro brak wersji testowej badz nie komercyjnej to po co taki program umieszczac w bazie? zeby ktos go kiedys znalazl? bez sensu jak nawet sprawdzic nie mozna.

  #2 07.04.2015 01:20

Mam kota który mówi a do tego doskonale radzi sobie na giełdzie w trudnych czasach. Kosztuje tylko 10 tysięcy i nie można go sprawdzic przed zakupem. Ale przypuszczalnie warto.

Meszuge   16 #1 05.04.2015 10:36

Nie ma wersji testowej, więc mam wywalić ponad dwa tysiące, żeby sprawdzić, czy to się do czegokolwiek nadaje? Dziwny pomysł...

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.